БГ Лов Форум: какви са изпитите за кандидат млади ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

какви са изпитите за кандидат млади ловци

#1
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Здравейте аз съм кандидат ловец и в момента карам курса за млад ловец притесняват ме какви са изпитите освен тест и стрелба още какви има и каква оценка трябва да имам на тях благодаря ви
0

#2
Потребителя е офлайн   ge0rg11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 428
  • Регистр: 02.12.09
[quote name='boqn bogdanov' timestamp='1431362708' post='588201']
Здравейте аз съм кандидат ловец и в момента карам курса за млад ловец притесняват ме какви са изпитите освен тест и стрелба още какви има и каква оценка трябва да имам на тях благодаря ви
Значи изпитите са общо 5.
3 теоритични и 2 практически.
1 теоритичен е Тест със 104 въпроса мисля че беше. Не трябва да имаш повече от 10 грешни отговора(не съм сигурен за точния брой)ако го преминеш отиваш на писмен изпит което ще рече че теглиш листче със два въпроса сядаш и започваш да пишеш каквото знаеш. Като пример мога да ти дам какво ми се падна на мен въпрос 1-Дива Свиня и въпрос 2-Подхранване на дивеча през зимния период.Така след като си предадеш листовете на комисията която се състои от 6 човека 2-ма полицаи и 4-ма от горското излизаш от стаята те четат това което си написал и ако преценят че си пропуснал нещо идва и третия изпит УСТЕН демек викат те и започват да ти задават въпроси по темите по които писал ако се издъниш лошо.Преди 5 год когато аз станах ловец(ВЪОРЪЖЕН ТУРИСТ) нямаше поправки трябваше да караш целия курс на ново.Ако преминеш всички етапи успеншно заминаваш на практически демек 25 панички и стрелба по метален заек от 25 метра.И ако там си ОК......ЧЕСТИТО ВЕЧЕ СИ ПЪЛНОПРАВЕН ВЪОРЪЖЕН ТУРИСТ защото за да станеш ЛОВЕЦ трябва да минат поне 5-10 год и да наптрупаш опит.

Пожелавам ти УСПЕХ КОЛЕГА !!!

П.с Аз за ловния курс учих повече отколкото за средното,колежа и висшето образование взети заедно.
0

#3
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

 boqn bogdanov написа на 11.05.2015 - 18:45 :

Здравейте аз съм кандидат ловец и в момента карам курса за млад ловец притесняват ме какви са изпитите освен тест и стрелба още какви има и каква оценка трябва да имам на тях благодаря ви



....най-важната оценка ти е от третата дисциплина - как ще се представиш "след лова".
Носиш ли на пиенье , еденье и майтап ! ;)
Демек колко пиеш , как го пиеш , какво ти е състоянието след 5-тата ракия. :D
Там ако изкараш добра оценка - ще компенсираш ако някъде си се поизложил. :P
Успех ти желая на изпита !

п.п. дано си разбрал че се шегувам. Инак.....труден ще ти е изпита по третата дисциплина. ;) :D
0

#4
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Нося на шеги на мухабети това е най лесното притеснява ме теоретичната чат теста и 2 въпроса имам предвид всичко ли се пище писано в книгата или е достатъчно осатовните работи
0

#5
Потребителя е офлайн   ge0rg11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 428
  • Регистр: 02.12.09

 boqn bogdanov написа на 16.05.2015 - 14:16 :

Нося на шеги на мухабети това е най лесното притеснява ме теоретичната чат теста и 2 въпроса имам предвид всичко ли се пище писано в книгата или е достатъчно осатовните работи

Абе аз бях написал по 1 лист голям формат и на двата въпроса ама каквото се сетих писах.Трябва да е обемно пример:като напишеш че прасето яде горски плодове изброи всички горски плодове за които се сещащ ахахаха сериозно аз направих така и след това ме изпитваха устно.А да и научи датите за ловуване на основния дивеч много е важно.

П.С. Остави си учебника в кенефа зад казанчето за всеки случей ако по време на изпита ти се приходи до тоалетна случаайно.
0

#6
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
а на устния изпит те питат нещо ама дават ли възможни отговори или казваш каквото знаеш
0

#7
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

 boqn bogdanov написа на 16.05.2015 - 18:45 :

а на устния изпит те питат нещо ама дават ли възможни отговори или казваш каквото знаеш


Няма отговори,каквото те питат отговаряш.Колега,карай по спокойно,ще вземеш изпита,няма страшно,а и най вече да не те плаши лошо време,люта ракия и зла жена:D/>,всичко останало се взима на изпит.Чакаме те в нашите редици,успех ти желая.И да те питам,имаш хубаво Българско име,защо си го омазал,изпиши го на Български,не се срамувай.
0

#8
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Благодаря за подкрепата на всички а по принцип има ли вариант за препис дават ли защото едно момче с което ходим разчита на това и относно касата трябва ли да е с секретна брава или не защото имам дядо ми и с език самата брава не е секретна да я сменям ли или няма да има проблеми благодаря
0

#9
Потребителя е офлайн   колега 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 16.01.10
НАСЛУКА КОЛЕГА

Кандидат колега boqn bogdanov пробвай да решиш теста онлайн за да видиш от какно естество са въпроси в теста за ловците.
Теста може да намериш тук или на сайта на БГ ЛОВ в началната страница.

Реши го два три пъти и няма да имаш проблеми.


УСПЕХ КОЛЕГА
0

#10
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Благодаря колега аз решавам тестове от доста време и ся след като си прочетох темите всичките си ги правя тестовете без проблеми повече ми е притеснено за писмения всичко с подробности ли трябва да пиша
0

#11
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

 boqn bogdanov написа на 27.05.2015 - 14:06 :

Благодаря колега аз решавам тестове от доста време и ся след като си прочетох темите всичките си ги правя тестовете без проблеми повече ми е притеснено за писмения всичко с подробности ли трябва да пиша


След като издържиш теста, теглиш 2 въпроса и за 90 минути пишеш по тях, след това те оценяват по 6 балната система, и трябва да имаш мин. 4. Взел си поне с 4 и следва третата част, явяваш се на събеседване пред комисията. Задават ти доуточняващи въпроси по това което си писал. Един съвет, след като си развиеш 2та въпроса и излезеш отвън, отвори си учебника и ги прочети, и виж какво си пропуснал да напишеш защото ще те питат за пропуснатото или нещо ако си объркал помисли как ще отговориш. Въпросите трябва да са ти ги дали от курса, за да знаеш какво да четеш. Ако ги нямаш пиши да ти ги пратя. Успех на изпита.

Подробности за протичане на изпита виж тук след чл.16
http://www.lex.bg/bg.../ldoc/-12290559
0

#12
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Въпросите са ми ги дали колега наблягам основно на тях да и аз мисля така след като ги развия и предам да си ги преговоря и прочета да кажа там каквото съм пропуснал и мисля че ще ок ама много често бъркам кога са разрешени за лов и кога сватбуват но ще обърна тази седмица внимание на тях че на 8 ми юни ми е изпита
0

#13
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
На билета който тегля е с 2 въпроса за два вида животно или животно и някакъв закон?
0

#14
Потребителя е офлайн   Стоядин Владимиров 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 40
  • Регистр: 08.09.11
Надали ще има някой закон. И на мен както при колегата ge0rg11 ми се падна дива свиня и подхранване на дивеча през зимният период, може да ти се падне и друго животно за втори въпрос, но на повечето от моят курс (да не кажа и всички) първият въпрос им беше за дивата свиня ;)
0

#15
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

 boqn bogdanov написа на 04.06.2015 - 14:39 :

На билета който тегля е с 2 въпроса за два вида животно или животно и някакъв закон?


Единият въпрос е за вид дивеч, а другият от закона, или коноложки, първа помощ и т.н. Ако ти бяха дали това което трябва нямаше да питаш.
0

#16
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

 Стоядин Владимиров написа на 04.06.2015 - 16:26 :

Надали ще има някой закон. И на мен както при колегата ge0rg11 ми се падна дива свиня и подхранване на дивеча през зимният период, може да ти се падне и друго животно за втори въпрос, но на повечето от моят курс (да не кажа и всички) първият въпрос им беше за дивата свиня ;)/>


Не го подвеждай, няма как да се паднат на повече от 6 кандидат колеги, въпроса за дива свиня !!!
0

#17
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Благодаря колеги понеделник е изпита дано се справя с законите там че там ми куца малко
0

#18
Потребителя е офлайн   Михайлов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 25.04.08
Ще го вземеш, няма от какво да се притесняваш. Обикновено при писмения...каквото и да ти се падне започвай с описание на външния вид, разлики между мъжки и женски, местообитание, с какво се храни, време на сватбуване, разрешено време за лов, какви са методите за лов на конкретното животно и т.н.... А обикновено устния изпит е свързан с въпросите върху писмения или иначе казано, проверка на това какво си писал, дали си го преписал и често ако си пропуснал да напишеш нещо важно те питат за него, така че като излезеш от писмения разлисти учебника и прочети това за което си писал . Успех !
0

#19
Потребителя е офлайн   boqn bogdanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 11.05.15
Колеги взех теоретичния изпит ще в понеделник ся в петък имам практичен какви документите за съдимост и следственост и медицинско какви други документи са необходими след като взема практичния изпит относно разрешителни билети и така нататък от Пловдив съм къде да ходя да ги оправям благодаря ви
0

#20
Потребителя е офлайн   Галин Милянов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 06.03.15
Да те попитам къде изкара курса.Мерси предварително
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни