БГ Лов Форум: БЪЛГАРСКИ ЛОВНО РИБАРСКИ СЪЮЗ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БЪЛГАРСКИ ЛОВНО РИБАРСКИ СЪЮЗ

#41
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоLatcho написа на 23.11.2012 - 00:00 :

.По отношение на внедряване на нови видове процедурата е по тромава но не невъзможна.Очаквам конкретно предложение и ще говорим. По отношение на заека подземник съм твърдо за и вярвам че един ще се случи.

Поздравявам всички.

Привет
За внедряването на нови видове , работата е ясна .... не само , че системата е тромава , тя е атрофирала и е не подвижна
Писна ми да го "дъвчем" този шибан заек подземник та дори и всеизвестният ни колега Митьо ни обясни , че е по лесно да ни води на лов във Франция от колкото да се вкарат " бълхарите"
Очакваш конкретни предложения .... от нас Б-г ловците или от вън и за какво ?!
Поздрави и наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#42
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоpiri написа на 23.11.2012 - 09:04 :


Що се отнася до европейските програми ловните сдружения като няма да дадат 30% или там колкото им се иска за да мине такъв проект за разлика от много честни частници - те не са ли мираж. Досега колко програми са одобрени - нула или още по-малко :D/>/> .

Прочети добре регламентите. НПО, каквито са ловните, рибарските и ловно-рибарските сдружения ползват 100% безвъзмездна финансова помощ при участието в европейски програми, когато проектът е в обществена полза, според предназначението на сдружението. Вярно е, че парите са малко - до 200 000 евро. Но за стрелбище, атракцион, еко пътека, ферма за зарибителен материал и др. са достатъчни. Например по мерки 321 и 322 в ПРСР, Ос 3 от ОПРР, Ос 3 от ОПОС, програми за обучение и др. Едно от нашите сдружения кандидатства успешно за изграждане на стрелбище - трап, скийт, карабина до 400 м и карабина по подвижни цели до 200 м. До сега имаме одобрени 3 проекта и няколко са в различна фаза на изготвяне или разглеждане.
Въпросът за парите. Става по 2 начина. Първият, по-лесният е чрез разкриване на банкова гаранция. Защото там не текат лихви. Срещу банковата гаранция фондът отпуска авансово плащане в размер на 50%, след това на определен етап се извършва междинно плащане от 30% и след завършването се получават последните 20%, след което банковата гаранция се закрива. Вторият начин е чрез поръчителство от 2 фирми с необходимите обороти. Плащанията стават по същия начин. Е, има и трети начин, за който ти казваш - сдружението да има парите.
Въпросните 30% може да са и 50%, ако се кандидатства за проект не в обществена полза, а за производство и търговия с цел печалба, т.е. "стандартните" мерки от различните програми и фондове, които касаят основно търговските дружества. Там безвъзмездната финансова помощ се движи от 50% до 70%, като в някои случаи може да стигне и 80%. Но има богати сдружения, които могат да си го позволят. След това от търговската дейност парите ще се възстановят.
Хайде, прекалено много пиша. Конкуренцията ще вземе да ме гръмне... :18:
0

#43
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоКапитана написа на 23.11.2012 - 10:32 :

Виж мнениетоpiri написа на 23.11.2012 - 09:04 :


Що се отнася до европейските програми ловните сдружения като няма да дадат 30% или там колкото им се иска за да мине такъв проект за разлика от много честни частници - те не са ли мираж. Досега колко програми са одобрени - нула или още по-малко :D/>/>/>/> .

Прочети добре регламентите. НПО, каквито са ловните, рибарските и ловно-рибарските сдружения ползват 100% безвъзмездна финансова помощ при участието в европейски програми, когато проектът е в обществена полза, според предназначението на сдружението. Вярно е, че парите са малко - до 200 000 евро. Но за стрелбище, атракцион, еко пътека, ферма за зарибителен материал и др. са достатъчни. Например по мерки 321 и 322 в ПРСР, Ос 3 от ОПРР, Ос 3 от ОПОС, програми за обучение и др. Едно от нашите сдружения кандидатства успешно за изграждане на стрелбище - трап, скийт, карабина до 400 м и карабина по подвижни цели до 200 м. До сега имаме одобрени 3 проекта и няколко са в различна фаза на изготвяне или разглеждане.
Въпросът за парите. Става по 2 начина. Първият, по-лесният е чрез разкриване на банкова гаранция. Защото там не текат лихви. Срещу банковата гаранция фондът отпуска авансово плащане в размер на 50%, след това на определен етап се извършва междинно плащане от 30% и след завършването се получават последните 20%, след което банковата гаранция се закрива. Вторият начин е чрез поръчителство от 2 фирми с необходимите обороти. Плащанията стават по същия начин. Е, има и трети начин, за който ти казваш - сдружението да има парите.
Въпросните 30% може да са и 50%, ако се кандидатства за проект не в обществена полза, а за производство и търговия с цел печалба, т.е. "стандартните" мерки от различните програми и фондове, които касаят основно търговските дружества. Там безвъзмездната финансова помощ се движи от 50% до 70%, като в някои случаи може да стигне и 80%. Но има богати сдружения, които могат да си го позволят. След това от търговската дейност парите ще се възстановят.
Хайде, прекалено много пиша. Конкуренцията ще вземе да ме гръмне... :18:/>/>

" сдружения ползват 100% безвъзмездна финансова помощ при участието в европейски програми, когато проектът е в обществена полза, според предназначението на сдружението"
" Едно от нашите сдружения кандидатства успешно за изграждане на стрелбище - трап, скийт, карабина до 400 м и карабина по подвижни цели до 200 м. До сега имаме одобрени 3 проекта и няколко са в различна фаза на изготвяне или разглеждане. "
Не бе пиши си , няма пробем .... само не мога да разбера как едно стрелбище ще от голяма обществена полза :huh:/>
И защо 200 000евро не ги " обърнете" в дивеч а ми говориш за обучения , семинарчета , обучение и парите а`е ..... та пиши си пиши !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#44
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
хихихи. Жоре има обществена полза гоУема е. Кептън не ме разбра тия 30% са други и са за корупция. Тях няма как ловното да ги плати. И май затова няма проекти. Нещо не се ОДОБРЯВАТ липсват 30% :D :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#45
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 23.11.2012 - 12:17 :



Не бе пиши си , няма пробем .... само не мога да разбера как едно стрелбище ще от голяма обществена полза :huh:/>/>
И защо 200 000евро не ги " обърнете" в дивеч а ми говориш за обучения , семинарчета , обучение и парите а`е ..... та пиши си пиши !

Ами... пиша си. Прочети регламентите. Мярка 321 от ПРСР в частта си за НПО за спортна и културна дейност. Ловът е хоби, но стрелбата е спорт. Ловната стрелба е присъща дейност за ловните сдружения, съответно обучението, курсовете и поддържането на формата на ловците. По твоите разбирания и едно читалище не е от голяма обществена полза, но както и да е. А защо не се дадат тези пари за задивечаване? Ами защото Европа не дава. За стрелбища дават, за обучение, развлечение дават. За това и тези пари ползваме. Говоря конкретни неща, конкретни оперативни програми, конкретно субсидиране. На гърците дават до 25 млн за ловни дейности, но при нас Меглена Кунева като подписвала, забравила главата за субсидиране на лова и спортния риболов. За това сега можеш да кандидатстваш за рибовъдство и зарибителен материал, но водоемите за спортен риболов не се субсидират. Можеш да получаваш пари за телета и агнета, но за сърна и елен няма.
Има пари за обучение и семинарчета. Можем, нашите сдружения ползват. Какво лошо има в едно рибарско училище за деца? Какво лошо има в едно обучение за работа с кучета? За опазване на околната среда? Става въпрос за 2-3 месечно обучение с европейски средства.
Виж, ако си на мнение, че това е излишно - твоя си работа.
Ама искам да попитам за участието на НСЛРБ в същите програми. Взети са май няколко милиона за кеклици. Така чувам, не зная колко е истина. Но ако е така, къде са парите, защото кеклици не виждам...
Хайде, стига спам, че ме хваща срам.
0

#46
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Куневица и тук ни е харизала а иска пак да гложди кокала на властта. Значи купуваме си панички и 24 грамови и тренираме. Адивеч няма няма ей! Капитане май и ти си на мнение че обществената ползица нещо се губи а има нечия частна ползица.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#47
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09

Виж мнениетоКапитана написа на 22.11.2012 - 10:20 :

Виж мнениетоhispeed написа на 21.11.2012 - 14:48 :

Виж мнениетоФараон написа на 21.11.2012 - 13:59 :

Ако има членове на БЛРС да споделят променило ли се е нещо към по-добро след преминаването им към това сдружение.

Като БЛРС са толкова различни защо не публикуват във форума бюджета си - приходи, разходи и т.н.т да видим за какво става дума.
С поздрав

Приходите за 2012г бяха единствено през декември-януари, когато се заверяваха членските карти. Тогава бяхме 22 500 ловци, по 2 лв = 45 000 лв. От тях около 30 000 лв са за наеми на офиси, помещения и зали, както и за провеждане на общи мероприятия за 12 месеца /председателски сборове, обучения, инструктажи и др./. Останалите 15 000 са за гориво за охрана и проверки, заплати /1 човек/ и командировки.

30 000 лева наем на офис в Елен Пелин не е ли много, т.е. Ваша си работа.
От написаното разбрах че мойте 2 ДВА лева потъват в нечии джобове в случая на рентиери и аз няма да получа нищо.
1. Какви успешни проекти имате
2. Защо Димитър Фетваджиев Ви напусна.
С поздрав,
0

#48
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоКапитана написа на 23.11.2012 - 13:09 :

Взети са май няколко милиона за кеклици. Така чувам, не зная колко е истина. Но ако е така, къде са парите, защото кеклици не виждам...
Хайде, стига спам, че ме хваща срам.

В разселването на кеклиците съм участвал лично , колко ще оцелеят е съвсем друга работа .... но кажи ми как да си плащам членския внос в Пирот , Солун или Калафат че е по близо B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#49
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоhispeed написа на 23.11.2012 - 14:15 :

30 000 лева наем на офис в Елен Пелин не е ли много, т.е. Ваша си работа.


30 000 :blink: За тези пари им давам апартамента в София и моментално се изнасям на палатка
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#50
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоSkitnik написа на 23.11.2012 - 09:47 :

Виж мнениетоLatcho написа на 23.11.2012 - 00:00 :

Колеги, нямаше ме 2 - 3 дни и като вече съм тук първото което искам да кажа е да не се превръщаме в грачещи свраки,гарвани,врани или виещи чакали.Казвам го без да искам да обидя никой.Работата ми е да се мъчим да подобрим нещата и да обсъждаме кое е в интерес на ловците и на дивеча.Когато написах че,ще отговарям на всички запитвания имах пред въпроси които следва да намерят своето решение а не да си говорим дали обичаме или не скитащите котки и кучета.Не искам да проявявам никаква сантименталност когото става въпрос за защита на интересите на общност каквато са ловците.Очаквам конкретни въпроси и предложения а не безконечно надприказване и да си чешем езиците.Няма две мнения че, сам човек няма да свърши цялата работа, но когато усилията се обединят все нещо ще стане.Някой ще каже че, пак е популизъм. Не е така, парите много или малко при нас в БЛРС са в направление развитие на дивеча.До стотинка ловците могат да получат информация за разходите направени от сдруженията и дружинките.Имаме ферма за развъждане на зайци и проекти за създаване на ферми за производство на яребица и фазани.Това са намерения на дружинки членки в сдружения на БЛРС, свързани с усвояване на евро фондовете по програмите за биоразнообразието и т.н.Всеки който има интерес към тази дейност може да се обърне към нас с конкретно запитване и ще получи адекватно съдействие и пълна подкрепа. На договорни начала БЛРС е готова да сътрудничи с всички които не са нейни членове за решаване на въпроси касаещи дивеча и правата на ловците.По отношение на внедряване на нови видове процедурата е по тромава но не невъзможна.Очаквам конкретно предложение и ще говорим. По отношение на заека подземник съм твърдо за и вярвам че един ще се случи.
Предстои промяна на ЗЛОД,който има конкретно мнение да го напише и го коментираме.Ние имаме нашите предложения,но предпочитам да прочета някое ново а не да започнем я кажи първо ти а после да започне безконечно заяждане.
Поздравявам всички.

Попитах за хищниците?

Това което мога да кажа за хищниците е че вече се заплащат на ловците от горските.Пари са отпуснати и който иска може да провери.Другото по важното по отношение за хищниците трябва да бъде повод за дискусия и конкретни предложение за предстоящите промени на закона.Тук можем да си помогнем взаимно.
Не се заяждайте с Капитана защото е прав.И който наистина се интересува от възможностите за кандидатстване по еврофондовете може конкретно да пита.
В Елин Пелин наем не се плаща.А за тия много,много 2 лв.аз ви писах че са напълно прозрачни и не е разхитена една стотинка.Научавам неща за НЛРС които ме втрещяват.
В понеделник - вторник ще ви напиша сдруженията които членуват при нас.Към тях на много места нови дружинки се присъединяват.В момента 7-8 сдружения вече са решили на УС да членуват в БЛРС и ще предприемат действията след запознаване на общите си събрания. Не ми се иска с изразите и фразите си да обиждаме тези хора които са избрали собствен път.Те всички са като нас и не заслужават негативно отношение.
Продължаваме и наслука.
0

#51
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

Виж мнениетоhispeed написа на 23.11.2012 - 14:15 :

Виж мнениетоКапитана написа на 22.11.2012 - 10:20 :

Виж мнениетоhispeed написа на 21.11.2012 - 14:48 :

Виж мнениетоФараон написа на 21.11.2012 - 13:59 :

Ако има членове на БЛРС да споделят променило ли се е нещо към по-добро след преминаването им към това сдружение.

Като БЛРС са толкова различни защо не публикуват във форума бюджета си - приходи, разходи и т.н.т да видим за какво става дума.
С поздрав

Приходите за 2012г бяха единствено през декември-януари, когато се заверяваха членските карти. Тогава бяхме 22 500 ловци, по 2 лв = 45 000 лв. От тях около 30 000 лв са за наеми на офиси, помещения и зали, както и за провеждане на общи мероприятия за 12 месеца /председателски сборове, обучения, инструктажи и др./. Останалите 15 000 са за гориво за охрана и проверки, заплати /1 човек/ и командировки.

30 000 лева наем на офис в Елен Пелин не е ли много, т.е. Ваша си работа.
От написаното разбрах че мойте 2 ДВА лева потъват в нечии джобове в случая на рентиери и аз няма да получа нищо.
1. Какви успешни проекти имате
2. Защо Димитър Фетваджиев Ви напусна.
С поздрав,

Колега мъча се да наваксам и с това което ще напиша в никакъв случай не искам да те обидя.Ами най доброто място на парите са джобовете и съм сигурен че и ти си ги носиш в джоба. Ще развия отговора си за излизането на парите от джоба допълнително.
Да си жив и здрав.
0

#52
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоКапитана написа на 23.11.2012 - 10:32 :

Виж мнениетоpiri написа на 23.11.2012 - 09:04 :


Що се отнася до европейските програми ловните сдружения като няма да дадат 30% или там колкото им се иска за да мине такъв проект за разлика от много честни частници - те не са ли мираж. Досега колко програми са одобрени - нула или още по-малко :D/>/>/> .

Прочети добре регламентите. НПО, каквито са ловните, рибарските и ловно-рибарските сдружения ползват 100% безвъзмездна финансова помощ при участието в европейски програми, когато проектът е в обществена полза, според предназначението на сдружението. Вярно е, че парите са малко - до 200 000 евро. Но за стрелбище, атракцион, еко пътека, ферма за зарибителен материал и др. са достатъчни. Например по мерки 321 и 322 в ПРСР, Ос 3 от ОПРР, Ос 3 от ОПОС, програми за обучение и др. Едно от нашите сдружения кандидатства успешно за изграждане на стрелбище - трап, скийт, карабина до 400 м и карабина по подвижни цели до 200 м. До сега имаме одобрени 3 проекта и няколко са в различна фаза на изготвяне или разглеждане.
Въпросът за парите. Става по 2 начина. Първият, по-лесният е чрез разкриване на банкова гаранция. Защото там не текат лихви. Срещу банковата гаранция фондът отпуска авансово плащане в размер на 50%, след това на определен етап се извършва междинно плащане от 30% и след завършването се получават последните 20%, след което банковата гаранция се закрива. Вторият начин е чрез поръчителство от 2 фирми с необходимите обороти. Плащанията стават по същия начин. Е, има и трети начин, за който ти казваш - сдружението да има парите.
Въпросните 30% може да са и 50%, ако се кандидатства за проект не в обществена полза, а за производство и търговия с цел печалба, т.е. "стандартните" мерки от различните програми и фондове, които касаят основно търговските дружества. Там безвъзмездната финансова помощ се движи от 50% до 70%, като в някои случаи може да стигне и 80%. Но има богати сдружения, които могат да си го позволят. След това от търговската дейност парите ще се възстановят.
Хайде, прекалено много пиша. Конкуренцията ще вземе да ме гръмне... :18:/>



И според мен е неправилно да се финансира стрелбище по европейска програма. Стрелбището може да се ползва за провеждане курс за нови ловци или за подборен, тогава то вече става средство за печалба и ще последват санкции от страна на ЕС. В началото може да ги заблудите че е за обществена полза но тия в европата не пасат трева. Чудех се как толкова лесно са отпуснали пари за проекти, но като се зачетох на сайта ви, пр. ето това

Цитат

След кратко встъпително слово той представи официалните гости: кметицата на гр. Елин Пелин г-жа Галя Георгиева, зам.-председателя на Комисията по земеделието и горите към Народното събрание, депутата от ГЕРБ Емил Димитров, депутатите от политическа партия ГЕРБ Румен Стоилов, Антоний Йорданов и Светлин Танчев, г-н Бойко Ноев от „Атака“


ми просветна как става номера.
0

#53
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоLatcho написа на 23.11.2012 - 18:05 :

Виж мнениетоSkitnik написа на 23.11.2012 - 09:47 :

Виж мнениетоLatcho написа на 23.11.2012 - 00:00 :

Колеги, нямаше ме 2 - 3 дни и като вече съм тук първото което искам да кажа е да не се превръщаме в грачещи свраки,гарвани,врани или виещи чакали.Казвам го без да искам да обидя никой.Работата ми е да се мъчим да подобрим нещата и да обсъждаме кое е в интерес на ловците и на дивеча.Когато написах че,ще отговарям на всички запитвания имах пред въпроси които следва да намерят своето решение а не да си говорим дали обичаме или не скитащите котки и кучета.Не искам да проявявам никаква сантименталност когото става въпрос за защита на интересите на общност каквато са ловците.Очаквам конкретни въпроси и предложения а не безконечно надприказване и да си чешем езиците.Няма две мнения че, сам човек няма да свърши цялата работа, но когато усилията се обединят все нещо ще стане.Някой ще каже че, пак е популизъм. Не е така, парите много или малко при нас в БЛРС са в направление развитие на дивеча.До стотинка ловците могат да получат информация за разходите направени от сдруженията и дружинките.Имаме ферма за развъждане на зайци и проекти за създаване на ферми за производство на яребица и фазани.Това са намерения на дружинки членки в сдружения на БЛРС, свързани с усвояване на евро фондовете по програмите за биоразнообразието и т.н.Всеки който има интерес към тази дейност може да се обърне към нас с конкретно запитване и ще получи адекватно съдействие и пълна подкрепа. На договорни начала БЛРС е готова да сътрудничи с всички които не са нейни членове за решаване на въпроси касаещи дивеча и правата на ловците.По отношение на внедряване на нови видове процедурата е по тромава но не невъзможна.Очаквам конкретно предложение и ще говорим. По отношение на заека подземник съм твърдо за и вярвам че един ще се случи.
Предстои промяна на ЗЛОД,който има конкретно мнение да го напише и го коментираме.Ние имаме нашите предложения,но предпочитам да прочета някое ново а не да започнем я кажи първо ти а после да започне безконечно заяждане.
Поздравявам всички.

Попитах за хищниците?

Това което мога да кажа за хищниците е че вече се заплащат на ловците от горските.Пари са отпуснати и който иска може да провери.Другото по важното по отношение за хищниците трябва да бъде повод за дискусия и конкретни предложение за предстоящите промени на закона.Тук можем да си помогнем взаимно.
Не се заяждайте с Капитана защото е прав.И който наистина се интересува от възможностите за кандидатстване по еврофондовете може конкретно да пита.
В Елин Пелин наем не се плаща.А за тия много,много 2 лв.аз ви писах че са напълно прозрачни и не е разхитена една стотинка.Научавам неща за НЛРС които ме втрещяват.
В понеделник - вторник ще ви напиша сдруженията които членуват при нас.Към тях на много места нови дружинки се присъединяват.В момента 7-8 сдружения вече са решили на УС да членуват в БЛРС и ще предприемат действията след запознаване на общите си събрания. Не ми се иска с изразите и фразите си да обиждаме тези хора които са избрали собствен път.Те всички са като нас и не заслужават негативно отношение.
Продължаваме и наслука.


Е проверихме, няма пари !!! Да почакаме до понеделник пък може и да се появят, или пък може да имате заповед за отпускането на тия пари.

Ето го обяснено как става кандидатстването
http://new.sliven.ne...1083/doc_70.pdf

но ме интересува за да се кандидатства трябва ли да се наеме определена фирма консултант за да мине проекта или всеки взел комплект документи и покрил изискванията минава ?
0

#54
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
Колега Picea, къде точно са ви казали че няма пари за хищници.Кажи и ще реагираме веднага.
По отношение на евро фондовете Капитана знае повече и винаги може да бъде полезен.Разбира се когато се говори сериозно.Това което аз мога да кажа е че ми трябва конкретна идея, за конкретна дейности с конкретно място за реализация и тогава се преценяват възможностите и пристъпване към изготвяне на проекта.Естествено че се работи с хора които са по вещи в изготвяне на проектите.До колкото аз знам разходите за изготвяне на проекта са за сметка на самия проект.
0

#55
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоLatcho написа на 24.11.2012 - 10:01 :

Колега Picea, къде точно са ви казали че няма пари за хищници.Кажи и ще реагираме веднага.
По отношение на евро фондовете Капитана знае повече и винаги може да бъде полезен.Разбира се когато се говори сериозно.Това което аз мога да кажа е че ми трябва конкретна идея, за конкретна дейности с конкретно място за реализация и тогава се преценяват възможностите и пристъпване към изготвяне на проекта.Естествено че се работи с хора които са по вещи в изготвяне на проектите.До колкото аз знам разходите за изготвяне на проекта са за сметка на самия проект.

Аз ли не пиша както трябва или вие четете избирателно!? ИСКАМ лов на хищни за всички без ограничение в бройка и декари, хектари и т.н.
0

#56
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоpiri написа на 23.11.2012 - 09:04 :


И според мен е неправилно да се финансира стрелбище по европейска програма. Стрелбището може да се ползва за провеждане курс за нови ловци или за подборен, тогава то вече става средство за печалба и ще последват санкции от страна на ЕС. В началото може да ги заблудите че е за обществена полза но тия в европата не пасат трева. Чудех се как толкова лесно са отпуснали пари за проекти, но като се зачетох на сайта ви, пр. ето това

Цитат

След кратко встъпително слово той представи официалните гости: кметицата на гр. Елин Пелин г-жа Галя Георгиева, зам.-председателя на Комисията по земеделието и горите към Народното събрание, депутата от ГЕРБ Емил Димитров, депутатите от политическа партия ГЕРБ Румен Стоилов, Антоний Йорданов и Светлин Танчев, г-н Бойко Ноев от „Атака“


ми просветна как става номера.

Бойко Ноев и Капитана не са ли едно и също лице?
0

#57
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоSkitnik написа на 25.11.2012 - 09:56 :

Виж мнениетоpiri написа на 23.11.2012 - 09:04 :


И според мен е неправилно да се финансира стрелбище по европейска програма. Стрелбището може да се ползва за провеждане курс за нови ловци или за подборен, тогава то вече става средство за печалба и ще последват санкции от страна на ЕС. В началото може да ги заблудите че е за обществена полза но тия в европата не пасат трева. Чудех се как толкова лесно са отпуснали пари за проекти, но като се зачетох на сайта ви, пр. ето това

Цитат

След кратко встъпително слово той представи официалните гости: кметицата на гр. Елин Пелин г-жа Галя Георгиева, зам.-председателя на Комисията по земеделието и горите към Народното събрание, депутата от ГЕРБ Емил Димитров, депутатите от политическа партия ГЕРБ Румен Стоилов, Антоний Йорданов и Светлин Танчев, г-н Бойко Ноев от „Атака“


ми просветна как става номера.

Бойко Ноев и Капитана не са ли едно и също лице?

Тц
0

#58
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоpicea написа на 23.11.2012 - 19:37 :



И според мен е неправилно да се финансира стрелбище по европейска програма. Стрелбището може да се ползва за провеждане курс за нови ловци или за подборен, тогава то вече става средство за печалба и ще последват санкции от страна на ЕС. В началото може да ги заблудите че е за обществена полза но тия в европата не пасат трева. Чудех се как толкова лесно са отпуснали пари за проекти, но като се зачетох на сайта ви, пр. ето това




По същата логика на ловците не трябва да се дава оръжие. Оръжието, според всички тълкувания е машина за убиване, т.е. инструмент за упражняване на насилие. Всеки юрист и лингвист, ако щеш и историк ще ти го потвърди. Значи който има оръжие, може да участва във въоръжени грабежи, мокри поръчки, рекет, и какво ли не още. Според тази логика трябва да се забрани притежаването на оръжие, защото то освен за лов за лов, става и за престъпни дейности, да кажем да застанеш до детска градина и да отстрелваш дечицата за кеф.... Непременно ще сезирам Европейската комисия, съда в Хага, международния трибунал и всички компетентни органи, че в БГ ловците, тъй като са въоръжени, охраняват крупни пратки с наркотици, занимават се с международен тероризъм и се готвят за трета световна война. Моля те, не пиши толкова несериозно. Имах друго мнение за теб. Не може да се предполага, че ако нещо може да се използва против закона, то непременно се използва.
0

#59
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоКапитана написа на 26.11.2012 - 12:40 :

Виж мнениетоpicea написа на 23.11.2012 - 19:37 :



И според мен е неправилно да се финансира стрелбище по европейска програма. Стрелбището може да се ползва за провеждане курс за нови ловци или за подборен, тогава то вече става средство за печалба и ще последват санкции от страна на ЕС. В началото може да ги заблудите че е за обществена полза но тия в европата не пасат трева. Чудех се как толкова лесно са отпуснали пари за проекти, но като се зачетох на сайта ви, пр. ето това




По същата логика на ловците не трябва да се дава оръжие. Оръжието, според всички тълкувания е машина за убиване, т.е. инструмент за упражняване на насилие. Всеки юрист и лингвист, ако щеш и историк ще ти го потвърди. Значи който има оръжие, може да участва във въоръжени грабежи, мокри поръчки, рекет, и какво ли не още. Според тази логика трябва да се забрани притежаването на оръжие, защото то освен за лов за лов, става и за престъпни дейности, да кажем да застанеш до детска градина и да отстрелваш дечицата за кеф.... Непременно ще сезирам Европейската комисия, съда в Хага, международния трибунал и всички компетентни органи, че в БГ ловците, тъй като са въоръжени, охраняват крупни пратки с наркотици, занимават се с международен тероризъм и се готвят за трета световна война. Моля те, не пиши толкова несериозно. Имах друго мнение за теб. Не може да се предполага, че ако нещо може да се използва против закона, то непременно се използва.


Несъпоставими са финансирането по европейските програми и притежаването на оръжие, но може би се пробваш да тласнеш темата в друга посока.
Търсих нещо конкретно по тия програми в нета и изплува нещо интересно

http://finansirane.eu/?p=125

Цитат

Финансова помощ няма да се предоставя за следните дейности:

1. Реконструкция / рехабилитация на паметници на културата от национално значение (обявени за такива от НИПК);

2. Инфраструктура за широколентов достъп до Интернет;

3. Инвестиции в държавни сгради за обучение и здравеопазване;

4. Инвестиции за голф, скално катерене, лов и риболов.

5. Инвестиции за обикновена замяна.


За екопътеките е ясно, то не остана пътека дето да не приберат някой лев правейки я екопътека или веломаршрут, та ми е интересно ако има нови моменти във финансирането на нпо, може би съм ги изпуснал или са само за просветени, има ли ги качени в нета.
0

#60
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
Колеги, както може би знаете предстои промяна на ЗЛОД. Предвидено е да стане през месец март.Според мен ще се забави но това не пречи да коментираме.Имаме пхредложение за отпадането на задължителните 70 хектара площ на един ловец.Според нас задължителните 70ха лишава голям брой хора да имат право на ловен билет и си е чисто нарушаване на правата на човек.Надяваме се че това наше предложение ще бъде прието но ще възникнат много въпроси и по този повод искам да обменим мнения.
Същото се отнася и за създаване на възможност да има свободни ловци или хора които да не се обвързват с членуване в дружинка.
Очаквам вашете коментари.
0

Сподели темата:


  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни