БГ Лов Форум: 308 Арсенал -балистичен коефициент - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

308 Арсенал -балистичен коефициент

#41
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10

Виж мнениетоjavor781 написа на 08.02.2016 - 20:21 :

след измерване с електронен шублер калибъра е точно .308 така че стреляйте на воля. След стрелбата днес нагара който оставяха след изстрел беше минимален и като точност се представиха добре за тая цена толко


Колега, "право мериш, криво целиш" :lol:/>

Няма нужда да мериш външните размери, те са си същите както при .308

Вземи една празна гилза от .308, напълни я с вода точно до ръба и я изсипи в празна гилза 7.62х51. Така ще видиш колко вода ще ти артиса. ;)/>

При 7.62х51 стените са по дебели като матрял и от там идва по малкия вътрешен обем B)/>




Другото което можеш да направиш е да притеглиш двете гилзи и ще видиш че онази х51 ще се окаже по тежка. Това ще докаже горе написаното :D/>



0

#42
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Не разбрах колегата мен ли попита за цената на тези патрони...аз ги намерих на 70ст..тези във бялата кутия..ако някой му трябват..да пише
0

#43
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Къде са на тази цена ако не е тайна и от кои са
0

#44
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Показал съм патроните...бяла кутия по 15 бройки...днес офукак 23..не цапат много...нормално е...сръбските цапат повечко..иначе във София ги има..на стрелбището до Ломоносов...бул.Сливница..
0

#45
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Във събота на стрелбището във Труд..постреляхме и със българските ..новите във черната кутия...разликата която дадоха във височина бе около 8-9 сантима във сравнение със селиетките и сакото...яко думкат...но и добре се групират
0

#46
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Лошото е че няма от къде да си взема даже и в магазина на арсенал в казанлък няма
0

#47
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоАНТОН ЖЕЛЕВ написа на 15.06.2016 - 15:52 :

Лошото е че няма от къде да си взема даже и в магазина на арсенал в казанлък няма

Дааа...лошо е че навсякъде ги няма...за българско...си е повече от добре...без да подценявам продукцияята ни..българската де..:-)
0

#48
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Преди седмица бях във магазина им във Казанлък..нямат патрони..а и отговора на продавача бе...завода е предимно за ваоеннаа продукция...и за такива патрони..не мисля че скоро ще прави.,голяма поръчка имали..така..че за сега..ако си намерите от старото производство..пицайте български...от него поне май все още има...
0

#49
Потребителя е офлайн   emo ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 16.09.12
Аз преди месец проверих в Варненския магазин и отговора беше догодина май месец.Преди нова година също нямаше.С две думи ако трябва да ги чакаме може май и да потренйраме някой слънчев ден.
0

#50
Потребителя е офлайн   ico_dok 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 07.01.10
Да поразръчкам малко темата: скоро мой приятел ми купи от магазин в София 10 бр. от новите, ама на цена 1.40лв. :blink:/> . Мнооого добри тези наши търговци на боеприпаси бре! А за патроните само добри думи - Щайера прави добра група с тях, а и СТП почти съвпада с Геко плюс и Сако Суперхамърхед. За тренировка по хартия и на стрелбище, а и за хищници стават и ще ги ползвам, стига да се намират редовно.
0

#51
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоico_dok написа на 08.05.2017 - 08:18 :

Да поразръчкам малко темата: скоро мой приятел ми купи от магазин в София 10 бр. от новите, ама на цена 1.40лв. :blink:/>/> . Мнооого добри тези наши търговци на боеприпаси бре! А за патроните само добри думи - Щайера прави добра група с тях, а и СТП почти съвпада с Геко плюс и Сако Суперхамърхед. За тренировка по хартия и на стрелбище, а и за хищници стават и ще ги ползвам, стига да се намират редовно.


Патроните са добри, особено за цената си. Моята сайга също ги харесва. На каква дистанция СТП съвпада с тази на по-тежките куршуми?
0

#52
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
В Казанлък са 1.20.
0

#53
Потребителя е офлайн   pop 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 84
  • Регистр: 02.04.08
В опаковка по 20 бр.
0

#54
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Интересно нещо видях с арсеналските 308. Предната седмица с такъв патрон от около 60 метра стрелях по една цигла. Всички присъстващи очакваха да се пръсне на сол. Нищо подобно ... дупка от куршума точно в средата на циглата , повторих по друга ... същото нещо. Иначе аз отдавна ги ползвам арсеналските 308 за стрелба по мишени и постигам добри резултати с тях.
0

#55
Потребителя е офлайн   ico_dok 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 07.01.10

Виж мнениетоwinterhunter написа на 08.05.2017 - 09:38 :

На каква дистанция СТП съвпада с тази на по-тежките куршуми?

На 100 метра попаденията са на около 4см над точката на прицелване, но съм решил като намеря време да проверя и на по-голямо разстояние как ще са.
0

#56
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоlobo написа на 09.05.2017 - 07:14 :

Интересно нещо видях с арсеналските 308. Предната седмица с такъв патрон от около 60 метра стрелях по една цигла. Всички присъстващи очакваха да се пръсне на сол. Нищо подобно ... дупка от куршума точно в средата на циглата , повторих по друга ... същото нещо. Иначе аз отдавна ги ползвам арсеналските 308 за стрелба по мишени и постигам добри резултати с тях.



Корави са ти циглите .. :D/>/>

Някой за знае дали ги има налични във фирмения им магазин в Казанлък ... патроните де, не циглите :D/>
0

#57
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоДок написа на 31.05.2017 - 14:27 :

Виж мнениетоlobo написа на 09.05.2017 - 07:14 :

Интересно нещо видях с арсеналските 308. Предната седмица с такъв патрон от около 60 метра стрелях по една цигла. Всички присъстващи очакваха да се пръсне на сол. Нищо подобно ... дупка от куршума точно в средата на циглата , повторих по друга ... същото нещо. Иначе аз отдавна ги ползвам арсеналските 308 за стрелба по мишени и постигам добри резултати с тях.



Корави са ти циглите .. :D/>/>/>/>

Някой за знае дали ги има налични във фирмения им магазин в Казанлък ... патроните де, не циглите :D/>/>/>


Ама това съвсем сериозно бе колега! :D/> Не ги знам какви са циглите ... другата седмица ще ида до там и ще ги снимам да видиш че е истина. В София ги има патроните но малко им дигнаха цената , бяха 1.10 сега са 1.20.

Поздрави

Любо

п.п И да добавя че вече са по 20 броя в кутийка а не по 15.
0

#58
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоlobo написа на 31.05.2017 - 15:03 :

Виж мнениетоДок написа на 31.05.2017 - 14:27 :

Виж мнениетоlobo написа на 09.05.2017 - 07:14 :

Интересно нещо видях с арсеналските 308. Предната седмица с такъв патрон от около 60 метра стрелях по една цигла. Всички присъстващи очакваха да се пръсне на сол. Нищо подобно ... дупка от куршума точно в средата на циглата , повторих по друга ... същото нещо. Иначе аз отдавна ги ползвам арсеналските 308 за стрелба по мишени и постигам добри резултати с тях.



Корави са ти циглите .. :D/>/>/>/>/>

Някой за знае дали ги има налични във фирмения им магазин в Казанлък ... патроните де, не циглите :D/>/>/>/>


Ама това съвсем сериозно бе колега! :D/>/> Не ги знам какви са циглите ... другата седмица ще ида до там и ще ги снимам да видиш че е истина. В София ги има патроните но малко им дигнаха цената , бяха 1.10 сега са 1.20.



Поздрави

Любо

п.п И да добавя че вече са по 20 броя в кутийка а не по 15.



Благодаря !
Сега да не хукнеш да снимаш керемидите .. :shocked:
:cheers2:
0

#59
Потребителя е офлайн   pepi7007 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 335
  • Регистр: 13.02.11
Колеги ако не сте забелязали има разлика в скороста на патроните.В опаковката от 15бр скороста е838мс а на новите опаковки по 20бр е850мс.Това при една и съща маса на куршум 147грейна.
0

#60
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Скорост от 838 м/с бе посочена на 25 м. и на сайта на Арсенал все още е така. На новите опаковки, тази скорост от 850 м/с на каква дистанция е посочена?

Друг е въпроса, че не е посочено каква е дължината на цевта, при която е замерена скорост. При мен, старите партиди на Арсенал 7.62х51, показа средна 831 м/с с цев 55 см.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни