БГ Лов Форум: Sako Hammerhead или Super Hammerhead - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Sako Hammerhead или Super Hammerhead

#1
Потребителя е офлайн   penko1010 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 09.11.12
Колеги , дайте мнение за тия двата вида боеприпаса 11,7гр в 30-06 . Добре ли са за гонка и за стрелба до 150м . Кой от двата патрона ще ми препоръчате и толкова ли по-добре се държат от геко експрес ? Моля за мнения и предварително благодаря . Смятам , че ще бъде полезно и за други колеги .
0

#2
Потребителя е офлайн   alex69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 02.06.12
Добър въпрос. И двата патрона са много добри. Суперхамърхед го препоръчвам за по-дълги дистанции, докато Хамърхед за по-къси и при по-гъста растителност. Абсолютен стопер. Стрелям с Ремингтон 750 в 30-06.На откриването 01.10. убих глиган със Суперхамърхед.Перфектен стоп и перфектна гъба, без отделяне на ризницата на куршума от оловото. Геко Експрес също е много добър и до сега от както съм с карабина всички прасета които съм убил са убити именно с Експрес, но вече предпочитам Сако.
0

#3
Потребителя е офлайн   penko1010 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 09.11.12
Колега , благодаря ти за изчерпателния и бърз отговор. Ще бъда благодарен , ако още някой изкаже мнение по въпроса.
0

#4
Потребителя е офлайн   Angel Bratanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 18.09.11
Крабината ми е Сако 85 S Varmint .308 До сега стрелях и за хищник и на прасе с Селиер SP 180gr . С прасетата си работеше доволно, ама хищника не мреше на място!
Преди месец реших да пробвам и двата за които питаш, къде от сантимент към маркатар къде от любопитство!
Купих бързомер и отидох да прострелвам! И двата 180gr + една кутия супер хамър в 150gr. Идеята ми беше Хамър-а за гонкар другия за хищник! Да ама не...
Sako Hammerhead и с бързомера и с оптиката не даде добра група/ над 5 см.-не добра за менр поне/ и смених със супер хамър-а! Резултата директно отиде в 1MOA и за двата прибора! Нямаше какво да се чудя!

Сложих по-лекия супер и с оптиката нещата бяха горе-долу ОК на 100м. и с тези изводи отидох на другия ден на лов на прасе!
Излезе сюрия и колегите я запукаха, като аз се класирах с едно черно малко на около 90-100м. Имаше изходна рана около 7-8 см. и туй то!
За късмет , другия уикенд излезе едно 4г. нерче , което беше на 80-90м. и си бягаше доволно бързо. С третия и четвъртия го ударих и спря!
В последствие открих 2 рани и само един проектил. Не добър изстрел /изостанах с предварението/ в таза и крайно недостатъчно за изводи, но дано да внесе някаква яснота.

Чакалите си страдат доволно и не бих го сменил! За гонка още не знам....

Успех и Наслука! ;)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_1020.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_1061.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_1062.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_1063.JPG

0

#5
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Не съм тествал Super-a, защото се оказа че Hamerhead 180gr. ми е предостатъчен за лов на къси до средни дистанции - отлична групираност на попаденията (22-25мм/100м), чудесен стопер, тип RN - справя се и с по-гъсти участъци и не на последно място - добро остатъчно тегло - все пак това е куршум с галванично споени мантия и ядро.
За Суперхамърхед съм чувал от приятели и клиенти в магазина само хубави отзиви, така че и неговият избор не би бил грешка, дори се явява по-универсален - става и за по-далечни изстрели, но за тях аз ползвам други куршуми.

Конкретно за лова на дива свиня на гонка, последното нещо за което би ми пукало е размера на групата - дори и 2МОА група е предостатъчна за този тип лов.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#6
Потребителя е офлайн   Цецо Ловеца 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 01.09.09
Колеги, откъде могат да се намерят?

Аз съм ползвал Hammerhead 30-06, много добре го понася пушката и сега търся да си взема пак.
Публикувано изображение
0

#7
Потребителя е офлайн   riciloveca 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 11.02.15
Здравейте колеги!Снаредявал съм и двата куршума на Сако и бих казал ,че Хамърхета е за близки до средни дистанции ,а ссуперХамърхета -за средни и малко над тях.Геко експрес е 10.7гр.и според мен се доближава повече до суперХама.М/у другото Хама.14.3гр.е много добър за лов на гонка ,за по-гъсти терени.Поздрав и на слука!
0

#8
Потребителя е офлайн   стели 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 09.01.13
Super Hammerhead 11,7 g. няма грешка.Проектила се запазва в голям процент .
0

#9
Потребителя е офлайн   snaiper. 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1391
  • Регистр: 23.10.12

 стели написа на 06.12.2017 - 17:46 :

Super Hammerhead 11,7 g. няма грешка.Проектила се запазва в голям процент .



Значи му е ниска скоростта.От години го ползвам, изстрелвам го с 844 м и впечатленията ми са други.
0

#10
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10
Фабричните СХХ са с по-ниска скорост от 844 :)
Заеодски за 60см новите партиди са на 790, а старите на 760м/с
Иначе в убиването нямат грешка ;)
0

#11
Потребителя е офлайн   snaiper. 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1391
  • Регистр: 23.10.12
Това предполагам е в 308.Нали за селския калибър става дума...Иначе затова не съм го сменил от години, направо спира тока.Имам едни лосове 10,0 гр и 920 м/с но още не съм ги пробвал на едро животно.
0

#12
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10
Дам, за 308 иде реч.Не съм разбрал, че за "селския" се разправяте. Sorry :)
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни