БГ Лов Форум: Оптики Vortex - молба за мнения - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптики Vortex - молба за мнения

#1
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13
Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!
Just do it!
0

#2
Потребителя е офлайн   georgirvgi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 15.02.10
Аз колега ползвам от скоро VORTEX VIPER PST 2.5-10X55, за сега съм много доволен от нея и въобще не съжалявам за избора си. :bow-and-arrow:
0

#3
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 georgirvgi написа на 02.10.2013 - 12:12 :

Аз колега ползвам от скоро VORTEX VIPER PST 2.5-10X55, за сега съм много доволен от нея и въобще не съжалявам за избора си. :bow-and-arrow:/>

Благодаря за информацията, а на какъв калибър е монтирана?
Just do it!
0

#4
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Колега аз ползвам оптика Vortex Viper PST 4-16x50 EBR-1 FFP почти от година. Монтирана е на болтова карабина калибър 30-06. За този период съм изтрелял доста патронки до сега не ми се е случвало да се размърда прострелката.
0

#5
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 asti написа на 02.10.2013 - 17:11 :

Колега аз ползвам оптика Vortex Viper PST 4-16x50 EBR-1 FFP почти от година. Монтирана е на болтова карабина калибър 30-06. За този период съм изтрелял доста патронки до сега не ми се е случвало да се размърда прострелката.

Благодаря колега!
Just do it!
0

#6
Потребителя е офлайн   georgirvgi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 15.02.10

 direktora написа на 02.10.2013 - 12:16 :

 georgirvgi написа на 02.10.2013 - 12:12 :

Аз колега ползвам от скоро VORTEX VIPER PST 2.5-10X55, за сега съм много доволен от нея и въобще не съжалявам за избора си. :bow-and-arrow:/>/>

Благодаря за информацията, а на какъв калибър е монтирана?

308
0

#7
Потребителя е офлайн   vigen 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 24.09.12
Преди седмица си купих една оптика, след време ще трябва да взема още една и предвид на това, че много се оглеждах във Vortex (сега не взех такава), дали може да ми кажете откъде сте купии вашите и на какви цени евентуално, предвид на това, че в магазина на Дифенс в София (знам, че ги представят) хич нямаше особен избор наскоро, а специално и двата Ваши варианта, като параметри ми пасват на нуждите.
На поръчки ли сте ги взели или от другаде?
Предварително благодаря.
Стрелбата е интерес, страст и емоция, ловуването - начин за възприемане на света.
Ако си упорит - добър стрелец може и да станеш, но за ловец мисля е нужно повече.
Засега се трудя да стана добър стрелец - за другото ще видим.
0

#8
Потребителя е офлайн   georgirvgi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 15.02.10

 vigen написа на 04.10.2013 - 10:47 :

Преди седмица си купих една оптика, след време ще трябва да взема още една и предвид на това, че много се оглеждах във Vortex (сега не взех такава), дали може да ми кажете откъде сте купии вашите и на какви цени евентуално, предвид на това, че в магазина на Дифенс в София (знам, че ги представят) хич нямаше особен избор наскоро, а специално и двата Ваши варианта, като параметри ми пасват на нуждите.
На поръчки ли сте ги взели или от другаде?
Предварително благодаря.

Аз я взех втора ръка за 1100лв. Нищо че никога не е била монтирана на пушка когато я взех ;)
0

#9
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
http://www.firearmre...per-pst-1-4x24/

Едно ревю на вортекс 1-4
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#10
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 Olight написа на 09.10.2013 - 07:46 :

http://www.firearmre...per-pst-1-4x24/

Едно ревю на вортекс 1-4

Благодаря колега - звучи много добре. Вече сьм решил да купя точно този модел...
Just do it!
0

#11
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
аз вчера си поръчах бързомер.Хората имат абсолютна гаранционна стратегия и това ме спечели.Все още не ползвам такава.
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#12
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
това което търсиш струва 500$ +такси
+доставка А колко е в БГ?
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#13
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 direktora написа на 01.10.2013 - 15:31 :

Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!



Имам две оптики Вортекс. Точно този модел ще използвам в следващото ми състезание по динамична стрелба. Скалата е по скоро тактическа, но смятам че е би могла да се ползва доста успешно и за гонка. Мисля че избора е много добър! Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG3415.jpg
  • Прикачено изображение: PST14STAKIT-rt_popup.jpg

MCCLAIN
0

#14
Потребителят е онлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

 meraklia написа на 13.10.2013 - 00:02 :

аз вчера си поръчах бързомер.Хората имат абсолютна гаранционна стратегия и това ме спечели.Все още не ползвам такава.



По добре да си беше поръчал нещо друго.Бързомерците им не отговарят на дадените им дани!
0

#15
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

 Lubo1 написа на 13.10.2013 - 20:26 :

 meraklia написа на 13.10.2013 - 00:02 :

аз вчера си поръчах бързомер.Хората имат абсолютна гаранционна стратегия и това ме спечели.Все още не ползвам такава.



По добре да си беше поръчал нещо друго.Бързомерците им не отговарят на дадените им дани!


Moже ли по-подробно колега? Аз принципно се бях загледал и в бързомерците им :o/>
От оптиката принципно съм доста доволен.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#16
Потребителят е онлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

 Olight написа на 13.10.2013 - 21:49 :

 Lubo1 написа на 13.10.2013 - 20:26 :

 meraklia написа на 13.10.2013 - 00:02 :

аз вчера си поръчах бързомер.Хората имат абсолютна гаранционна стратегия и това ме спечели.Все още не ползвам такава.



По добре да си беше поръчал нещо друго.Бързомерците им не отговарят на дадените им дани!


Moже ли по-подробно колега? Аз принципно се бях загледал и в бързомерците им :o/>/>
От оптиката принципно съм доста доволен.


Да вземем прехваленият Спарк
- точката не отговаря на 2моа, по голяма е отива към 3моа
- кликовете и те не отговарят на един бяха 4,2см. по хоризонталата
- при носене ел.блок се опира в ловеца и се променят настройките дори се изключва
- увеличителят, поради малкият тубос може да се използва само за стрелба по мишени и то на близка дистанция, поради факта, че точката е голяма и със увеличителя става още по голяма.За разлика от оптиките бързомерите ги правят в Китай.Иначе са азотнопълни,ударо и водоустойчиви, но за тези пари не си заслужават.
0

#17
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
Увеличителят конкретно не ми хареса и без това. За кликовете и др. не знаех. Благодарско.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#18
Потребителя е офлайн   meraklia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 05.08.08
Иаз четох за това че се включва и изключва сама но незнаех за другите неща! Благодаря .Връщам го веднага ебаси.
За тези, които не знаят- Кирилица не е на Киро жена му !!!
0

#19
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
За оптики Вортекс, бих се вслушал внимателно в мнението на колегата MCCLAIN. Много стрелци говорят за поразяването на малки цели на дистанции над 500 м., но той е единственият, който лично съм виждал да го прави.
P.S. Моля да ме извинят останалите, които не съм виждал... :)/>
0

#20
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 MCCLAIN написа на 13.10.2013 - 19:34 :

 direktora написа на 01.10.2013 - 15:31 :

Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!

Благодаря Маcclain! Все пак тази оптика ще стои на бившата ти пушка, от която съм много доволен...успех на състезанието!


Имам две оптики Вортекс. Точно този модел ще използвам в следващото ми състезание по динамична стрелба. Скалата е по скоро тактическа, но смятам че е би могла да се ползва доста успешно и за гонка. Мисля че избора е много добър! Поздрави

Just do it!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни