БГ Лов Форум: Оптики Vortex - молба за мнения - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптики Vortex - молба за мнения

#21
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 direktora написа на 15.10.2013 - 12:32 :

 MCCLAIN написа на 13.10.2013 - 19:34 :

 direktora написа на 01.10.2013 - 15:31 :

Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!

Благодаря Маcclain! Все пак тази оптика ще стои на бившата ти пушка, от която съм много доволен...успех на състезанието!


Имам две оптики Вортекс. Точно този модел ще използвам в следващото ми състезание по динамична стрелба. Скалата е по скоро тактическа, но смятам че е би могла да се ползва доста успешно и за гонка. Мисля че избора е много добър! Поздрави




Благодаря за пожеланието!
MCCLAIN
0

#22
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 direktora написа на 15.10.2013 - 12:32 :

 MCCLAIN написа на 13.10.2013 - 19:34 :

 direktora написа на 01.10.2013 - 15:31 :

Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!

Благодаря Маcclain! Все пак тази оптика ще стои на бившата ти пушка, от която съм много доволен...успех на състезанието!


Имам две оптики Вортекс. Точно този модел ще използвам в следващото ми състезание по динамична стрелба. Скалата е по скоро тактическа, но смятам че е би могла да се ползва доста успешно и за гонка. Мисля че избора е много добър! Поздрави




Друга сполучлива оптика която бих препоръчал е:
MCCLAIN
0

#23
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 MCCLAIN написа на 15.10.2013 - 18:56 :

 direktora написа на 15.10.2013 - 12:32 :

 MCCLAIN написа на 13.10.2013 - 19:34 :

 direktora написа на 01.10.2013 - 15:31 :

Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!

Благодаря Маcclain! Все пак тази оптика ще стои на бившата ти пушка, от която съм много доволен...успех на състезанието!


Имам две оптики Вортекс. Точно този модел ще използвам в следващото ми състезание по динамична стрелба. Скалата е по скоро тактическа, но смятам че е би могла да се ползва доста успешно и за гонка. Мисля че избора е много добър! Поздрави




Благодаря за пожеланието!

Колега Мacclain, би ли ме насочил и към вида на монтажа за този тип оптика - някак си желанието ми е акцията да колкото се може по-плътно до цевта, т.е. не искам висок монтаж. Какъв беше монтажа на Бенелито? Моля за съвет...
Just do it!
0

#24
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 direktora написа на 16.10.2013 - 21:45 :

 MCCLAIN написа на 15.10.2013 - 18:56 :

 direktora написа на 15.10.2013 - 12:32 :

 MCCLAIN написа на 13.10.2013 - 19:34 :

 direktora написа на 01.10.2013 - 15:31 :

Здравейте колеги,

Предстои ми да оборудвам карабина Benelli Argo, 30-06 с оптичен мерник и би ми било много полезно да чуя мнение на съфорумци ползващи някои от продуктите на фирма Vortex, в частност модел Vortex Viper HS 1-4x24 TMCQ.
Разбира се добре дошли са и мнения на колеги, които ползват алтернативите изброени от мен по-долу.
Комбинацията ще се ползва предимно за гонка.
Това, което ми допадна е сравнително добрата цена съотнесена към характеристиките и качеството (според думите на търговеца, тя е произведена във Филипините) на оптиката, а освен това я видях сега на изложението и ми допадна много.
В този клас има няколко други подобни продукта на Bushnell, Meopta (без подсветка), Burris Leupold (без подсветка), Nikon Monarch (малко излиза извън бюджета), а като краен вариант е една оптика от фирмата Visionking (с уникални показатели на хартия) за която няма много информация от колеги.
Ще се радвам да чуя вашето мнение, защото информацията по форумите, точно за този модел се свеждат до един-два поста.

Предварително Благодаря!

Благодаря Маcclain! Все пак тази оптика ще стои на бившата ти пушка, от която съм много доволен...успех на състезанието!


Имам две оптики Вортекс. Точно този модел ще използвам в следващото ми състезание по динамична стрелба. Скалата е по скоро тактическа, но смятам че е би могла да се ползва доста успешно и за гонка. Мисля че избора е много добър! Поздрави




Благодаря за пожеланието!

Колега Мacclain, би ли ме насочил и към вида на монтажа за този тип оптика - някак си желанието ми е акцията да колкото се може по-плътно до цевта, т.е. не искам висок монтаж. Какъв беше монтажа на Бенелито? Моля за съвет...



Този вид оптика може да бъде поставена на всеки подходящ монтаж за Бенели Арго с 30мм рингове. Монтажа, който се вижда на снимката която съм публикувал по-горе, е специално предназначен за АР-15 модификациите. Там се цели изнасяне на оптиката напред, поради специфичната конструкция при АР-ките. Предишния монтаж на Бенелито беше на Рекнагел. Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG1336.jpg
  • Прикачено изображение: 74c7ba56bb.jpg

MCCLAIN
0

#25
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10
Реално, би се получила една такава подобна конфигурация, като тази от снимката.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 6754373.jpg

MCCLAIN
0

#26
Потребителя е офлайн   Павел Китов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 03.04.13

 MCCLAIN написа на 17.10.2013 - 14:23 :

Реално, би се получила една такава подобна конфигурация, като тази от снимката.

Супер, много благодаря! Гледам че BAR продават същите швенк монтажи - качествени ли са, или да ходя във ВИПа да дам с около 160 лв повече?
Just do it!
0

#27
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 direktora написа на 18.10.2013 - 23:15 :

 MCCLAIN написа на 17.10.2013 - 14:23 :

Реално, би се получила една такава подобна конфигурация, като тази от снимката.

Супер, много благодаря! Гледам че BAR продават същите швенк монтажи - качествени ли са, или да ходя във ВИПа да дам с около 160 лв повече?


Browning е реномирана компания и нейните продукти са достойни за уважение. Всичко останало е въпрос на лични преференции и възможности. Рекнагел определено е в листата на най-добрите производители на монтажи за оръжие. Поздрави
MCCLAIN
0

#28
Потребителя е офлайн   _ДоКтОрА_ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 519
  • Регистр: 07.02.12
какво е мнението за Vortex Diamondback 3-9x40 за 30-06?
0

#29
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 Стоил Радев написа на 02.01.2015 - 00:23 :

какво е мнението за Vortex Diamondback 3-9x40 за 30-06?


Всяка оптика, пазарната цена на която е под 1000лв., трябва да се подхожда с внимание, и да се има предвид, че най-вероятно ще трябва да се прави компромис с възможностите на механиката или лещите на същата! От друга страна, оптика с увеличение 3-9х е универсална за лов, но разбира се, със своите си компромиси. Vortex Diamondback 3-9x40 е оптика в най-ниския сегмен на ценовата листа на Вортекс и не трябва да имате големи очаквания от нея, това разбира се не означава, че няма да се справи с предназначението за което е направена. Поздрави.
MCCLAIN
0

#30
Потребителя е офлайн   Georgiev 87 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 79
  • Регистр: 09.11.13
колега MCCLAIN заглеждам се по вортекс вайпър 2.5-10x44 пст с подсветка може ли да ми кажете нещо за нея
0

#31
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 Georgiev 87 написа на 11.01.2015 - 20:14 :

колега MCCLAIN заглеждам се по вортекс вайпър 2.5-10x44 пст с подсветка може ли да ми кажете нещо за нея


Привет. Последната оптика на която правих монтаж, беше точно на такъв Вортекс. Има чудесна видимост на лещите, скалата се вижда много добре при всякакво увеличение - поради факта, че е във втора фокална равнина. Има зиро-стоп, подсветка, както и корекционни настройки по вертикала и хоризонтала. Като цяло, мисля, че е едно много добро решение за ловна оптика. Аз лично притежавам три оптики на Вортекс, и ако някой ден продам някоя от тях, то причината определено няма да е защото оптиките са некачествени! Поздрави.
MCCLAIN
0

#32
Потребителя е офлайн   moni5rov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 248
  • Регистр: 06.01.12
http://arms-bg.com/%...d-hold-bdc.html

Споделете мнението си за тази оптика.
0

#33
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 moni5rov написа на 18.01.2015 - 12:14 :

http://arms-bg.com/%...d-hold-bdc.html

Споделете мнението си за тази оптика.


Не препоръчвам оптика за ловно оръжие, чиято цена е 350лв.
MCCLAIN
0

#34
Потребителя е офлайн   Асен Момчилов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 30.06.10
Здравейте, и аз дълго се рових по форумите и наши и чужди и накрая избран.
Vortex viper pst 1-4?24
Много добра оптика за гонка . Получаваш 2в1 оптика и бързомер.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 2015-01-29 08.53.46.jpg

0

#35
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

 Асен Момчилов написа на 29.01.2015 - 09:08 :

Здравейте, и аз дълго се рових по форумите и наши и чужди и накрая избран.
Vortex viper pst 1-4?24
Много добра оптика за гонка . Получаваш 2в1 оптика и бързомер.


:thumbsup:
MCCLAIN
0

#36
Потребителя е офлайн   4eha 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 16.02.14
Кажете нещо за Vortex Crossfire 2,5-10x50
0

#37
Потребителя е офлайн   М.Сланчев-Разлог 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 04.02.15
Здравейте колеги,аз стрелям с такъв модел оптика "Вортест-бласк" с пушкало 243к,вече цяла година ловувам ,около 70патрона съм изтрелял и доста живина падна но досега не ми е давала ядове нито пък съм я коригирал,за този калибър държи ,за по мощен не гарантирам.Поздрави
0

#38
Потребителя е офлайн   4eha 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 142
  • Регистр: 16.02.14

 М.Сланчев-Разлог написа на 17.02.2015 - 17:43 :

Здравейте колеги,аз стрелям с такъв модел оптика "Вортест-бласк" с пушкало 243к,вече цяла година ловувам ,около 70патрона съм изтрелял и доста живина падна но досега не ми е давала ядове нито пък съм я коригирал,за този калибър държи ,за по мощен не гарантирам.Поздрави

Колега пробвал ли си да стреляш на различни увеличения на 100м например х4 х6 х8 х10 и ако си пробвал как се преставя измества ли попаденията??
0

#39
Потребителя е офлайн   Diversant 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 363
  • Регистр: 23.02.12
Здравейте колеги,

моля споделете впечатления и мнение за следната оптика:

http://defence.bg/in...&defence_id=627

Поздрави и наслука.
0

#40
Потребителя е офлайн   asenovd 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 377
  • Регистр: 13.02.13
MCCLAIN,струва ли си 380 долара за VORTEX VIPER 6.5-20X44 BDC RIFLESCOPE#VPR-M-05-BDC,
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни