БГ Лов Форум: Оптики Nikko Stirling - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптики Nikko Stirling

#41
Потребителя е офлайн   stefan-64 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 13.05.09
аз си купих нико 1-4х24 но когато е светло подсведката не се вижда.сложил съм я на 30-06 но още не мога да коментирам.незнам и дали ще пропуска светлината на свечеряване за варда но цената е допустима за джоба на повечето хора.
0

#42
Потребителя е офлайн   Crazy_hatteR 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 20.07.08
Любо ти пишеш за серията Диамант, а мен ме интересува и серията Найттеатър дали би издържал на по-мощни калибри от .223. Имам един Найттеатър 6-24х56AG и се чудя дали ще издържи на .308 примерно... Моите наблюдения за сега от него са следните - лека денивиация при промяна на вариото, около 0,5-0,7см. на 50м., кликовете определено не са 1/8, както го дават по спецификация, а по скоро са 1/4 което си е доста голямо разминаване. Замъгляване на образа при варио над 20. Въпреки че тубата е 30мм. обръщателната система която е монтирана вътре е идентична с моделите с 1" туба, което обезсмисля закупуването на модел с по-голям диаметър на тялото... Положителните страни които забелязах са, че теста с квадрата го издържа и прострелката се връща в първоначалното си положение. Теста е с .22LR...
Поздрави !
0

#43
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Ще издържи и по-тежки от 308Win wink.gif.
ЛИЧНО на мен, серията DIAMANT ми се нравят най-много - това са типично ловни оптики с много добра и финна подсветка на скалата, много ясен образ, добре направена механика и хубави лещи. Като добавиме и компактния размер и напълно бюджетната цена, предпочитанията ми стават разбираеми.
А за впечатленията - благодаря!

p.s. Тук ще добавя отговора на фирмата, към която бе отправено запитване по този въпрос. Като ми остане време ще го преведа:

Цитат
From: n.krausz@outdoorsportssales.eu [mailto:n.krausz@outdoorsportssales.eu]
Sent: Friday, April 23, 2010 10:52 AM
To: 'Iani Dukov'
Cc: 'PROXIMUS Ltd. / Alisa Demirova'; yordan@proximus-bg.com
Subject: AW: +++ Price info 2010 +++ Nikko Stirling/BuffaloRiver/Ridgeline +++



Dear Iani,



I have got an answer regarding your request 1” versus 30mm.

Please see below the answer: please use your own words for the reply you may give to the customer if it is in English!





As you can see from the reply the 30mm is a real 30mm..I am not sure if we have understood his question.



A couple of years ago we changed the AG models from 10mm to 1/8 inch.

Originally the AG models were a 10mm adjustment ( 10mm is the adjustment at 100m) However in the USA particularly the use the scopes on varmint rifles..

so they want the 1/8 inch adjustment..



Maybe the factory had delivered some models with 1/4 inch.. if this is really an issue can you ask the distributor for a pic of the adjustments.



I hope this solve the matter.



Kind regards



Niki





Nikolaus Krausz



European Sales Manager

Outdoor Sports Sales Ltd



Phone: +43/(0)676 47 37 210

Email: n.krausz@outdoorsportssales.eu



Nikolaus Krausz / A-1230 Vienna / Karl Schwed Gasse 51a

Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#44
Потребителя е офлайн   georgi322 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 28 2010, 22:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ще издържи и по-тежки от 308Win wink.gif.
ЛИЧНО на мен, серията DIAMANT ми се нравят най-много - това са типично ловни оптики с много добра и финна подсветка на скалата, много ясен образ, добре направена механика и хубави лещи. Като добавиме и компактния размер и напълно бюджетната цена, предпочитанията ми стават разбираеми.
А за впечатленията - благодаря!

p.s. Тук ще добавя отговора на фирмата, към която бе отправено запитване по този въпрос. Като ми остане време ще го преведа:


Уважаеми Iani,



Аз имам един отговор по отношение на молбата ви една "срещу 30 мм.

Моля, вижте по-долу отговори: моля използвайте собствените си думи за отговор може да даде на клиента, ако е на английски език!





Както можете да видите от отговора на трийсетmm е истински тридесетмм .. аз не съм сигурен дали сме разбрали въпроса му.



А преди няколко години сме променили AG модели от 10 милиметър до 1 / 8 инча.

Първоначално AG модели са от 10 мм регулиране (10mm е корекцията на 100 метра), обаче в САЩ, по-специално използването на обхват на лисицата пушки ..

така те искат от 1 / 8 инча корекция ..



Може би фабриката е доставяло някои модели с 1 / 4 инча .. ако това е наистина един въпрос може да ви поиска от дистрибутора за снимка на промените.



Надявам се това да реши въпроса.



Поздрави



Ники



0

#45
Потребителя е офлайн   DAXC 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 78
  • Регистр: 26.04.09
В интернет намирам няколко разновидности на оптики Nikko Stirling, серия Diamond.










Като първи въпрос, този тип оптика:

с какъв вид подсветки се произвежда - кръст и точка или само кръст?

При първите две показани разновидности, каква е разликата ( освен във вида и цената ) ?


0

#46
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Ние получаваме от последния вид - със зелените капачки и включване на подсветката отляво на оптиката. Скалата е 4Dot - със светеща точка в червено и зелено с 5 степени на регулиране яркостта на точката.
Не представлява проблем, оптиката да бъде поръчана и със светещо кръстче в подсветката - Скала №4.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#47
Потребителя е офлайн   tuzi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 167
  • Регистр: 14.04.08
Цитат(Любо Димитров @ Apr 1 2010, 18:17 ) <{POST_SNAPBACK}>
За мен си харесах този модел:


Diamond Illuminated 1-4x24
Намирам я за отлична алтернатива за лов на гонка.
Цената е 457лв.
Скалата е тази:

колко мм. ще е 1 клик при тази оптика 1-4х24
0

#48
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(tuzi @ Jun 22 2010, 02:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
колко мм. ще е 1 клик при тази оптика 1-4х24


Здрасти колега! Точно на този модел 1 клик отговаря на 1/2 МОА на 100 ярда или в метрична система ще рече 12,7мм. на 91м. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#49
Потребителя е офлайн   trussardi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 48
  • Регистр: 06.08.09
Любо, преди няколко седмици те питах за оптиките и ти казах, че съм от Варна. От сайта разбрах , че има магазин който предлага тези оптики във Велико Търново. Специалноотидох да ги видя, но за жалост видях само това, което имаше1-4х20, а не това което търсих 1,5-6х40. Аз също съм на мнение, че подсветката е малко слаба. Беше споменал обаче не серията DIAMAND я няма сега. Имаш ли представа кога ще има и как стои момента с избор с кръстче, а не с точка и ако е с кръстче то пак ли е червено и зелено, или е само червено?
0

#50
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(trussardi @ Jul 17 2010, 20:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Любо, преди няколко седмици те питах за оптиките и ти казах, че съм от Варна. От сайта разбрах , че има магазин който предлага тези оптики във Велико Търново. Специалноотидох да ги видя, но за жалост видях само това, което имаше1-4х20, а не това което търсих 1,5-6х40. Аз също съм на мнение, че подсветката е малко слаба. Беше споменал обаче не серията DIAMAND я няма сега. Имаш ли представа кога ще има и как стои момента с избор с кръстче, а не с точка и ако е с кръстче то пак ли е червено и зелено, или е само червено?

Здравей колега! Конкретният модел DIAMOND 1,5-6x42 все още не е наличен на склад, но бих могъл да ви предложа като отлична алтернатива оптика от серията NIGHTEATER EUROHUTER 1,5-6x44. Наистина при този модел точката в подсветката е много по-финна, но същата се предлага и с подсветка кръстче, което е много добре видимо и при слънчево време.
Оптиката може да видиш ТУК
Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#51
Потребителя е офлайн   trussardi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 48
  • Регистр: 06.08.09
Здравей Любо!
Искам да те попитам има ли нещо ново на оптиките Nikko Sterling при вас, като конкретно се интересувам за оптиките с параметри 1.5-6х42 с подсветка, но без Найттеатър с точка, защото е много фина точката и при по светло време не се вижда, поне с кръстче да е. Да кажеш Как мога да си я поръчам, защото съм от Варна и как стои момента с гаранцията!
Благодаря!
0

#52
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(trussardi @ Sep 14 2010, 10:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравей Любо!
Искам да те попитам има ли нещо ново на оптиките Nikko Sterling при вас, като конкретно се интересувам за оптиките с параметри 1.5-6х42 с подсветка, но без Найттеатър с точка, защото е много фина точката и при по светло време не се вижда, поне с кръстче да е. Да кажеш Как мога да си я поръчам, защото съм от Варна и как стои момента с гаранцията!
Благодаря!


Здрасти колега! Моделът Diamant 1,5-6x42 към момента не е наличен, но за сметка на това има направена заявка и до 10-ина дни ще получа от модела Nighteater Eurohunter с кръстче в подсветката, което е отлично видимо и на дневна светлина и прави оптиката много подходяща за всякакъв лов в това число и на гонка.
Това, че си от Варна не е проблем - работим с куриери и ще ти я пратя.
Гаранцията на оптиките е доживотна за оптиката като цяло и 3 години за подсветката. По принцип много рядко имаме рекламации, но ако се случи подмяната е незабавна, освен ако моделът не е изчерпан при нас.От Англия пристигат за 10-15 дни. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#53
Потребителя е офлайн   trussardi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 48
  • Регистр: 06.08.09
Цитат(Любо Димитров @ Sep 17 2010, 09:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здрасти колега! Моделът Diamant 1,5-6x42 към момента не е наличен, но за сметка на това има направена заявка и до 10-ина дни ще получа от модела Nighteater Eurohunter с кръстче в подсветката, което е отлично видимо и на дневна светлина и прави оптиката много подходяща за всякакъв лов в това число и на гонка.
Това, че си от Варна не е проблем - работим с куриери и ще ти я пратя.
Гаранцията на оптиките е доживотна за оптиката като цяло и 3 години за подсветката. По принцип много рядко имаме рекламации, но ако се случи подмяната е незабавна, освен ако моделът не е изчерпан при нас.От Англия пристигат за 10-15 дни. Поздрави!

Благодаря за инфото, бих помолил когато пристгнат да ми събщиш, за да мога евентуално да си поръчам!

0

#54
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(trussardi @ Sep 17 2010, 11:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за инфото, бих помолил когато пристгнат да ми събщиш, за да мога евентуално да си поръчам!

Ще те информирам веднага щом пристигнат!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#55
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
преди време си купих найт театър еврохънтър - днес я прострелях- много , много съм доволен изненадан съм приятно
0

#56
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Док Холидей @ Sep 27 2010, 21:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
преди време си купих найт театър еврохънтър - днес я прострелях- много , много съм доволен изненадан съм приятно

Не съм изненадан, но се радвам, че си останал доволен колега! Много слука ти пожелавам!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#57
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
благодаря и на вас желая всичко хубаво и бъдете все така коректни и точни
0

#58
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Док Холидей @ Sep 27 2010, 23:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
благодаря и на вас желая всичко хубаво и бъдете все така коректни и точни

Колега, на каква пушка я тества тази оптика, по-точно калибърът ме интересува?
0

#59
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
карабина застава М70 кал 3006
0

#60
Потребителя е офлайн   djerman 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 178
  • Регистр: 10.04.10
коментар за оптика 1-4 с подсветка.Добър външен вид,оптична система и варио.Тези които очакват да ползват подсветката като бързомер са объркали производителя.Червена и зелена точка се виждат само в тъмното.
0

Сподели темата:


  • (23 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни