БГ Лов Форум: Стрелба по панички около София. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Стрелба по панички около София. Да се събираме,стреляме,запознаваме и забавляваме.

#61
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 26.04.2011 - 16:22 :

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 26.04.2011 - 09:30 :

Виж мнениетоShibeka написа на 26.04.2011 - 09:17 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 26.04.2011 - 09:07 :

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 26.04.2011 - 08:52 :

Кашон панички( 150 мисля) е около 25-30 лв . Имай в предвид , че повечето неулучени панички остават здрави (според терена).

Машинка можеш да си купиш . Тя поне остава . (ако си толко закъсал ше ти дам мойта - нема да я изхабиш)

Патрони за по-надоло от 40 ст надали ше си намериш ..

Терена е малко тегава работа , ама не е невъзможна . Предполагам ще има и други мераклии за стрелба , така че може да се измисли нещо .



6 кутии патрони са 60 лв , кашон паници около 30лв(резултата няма да е 1:1 така че ще имаш и за другия път паници ) . на стрелбището това ще струва с 50тина кинта отгоре . Е да ама има екстри ;) , заради които струва толкова ..

Като си в полето(или гората) също си има пЮсове . Важно е да се стреля .

За ловка ръка - требе много стрелба .

п.п И на мене ми се пука .

Абе тия машинки купешките, защо съм останал с впечатление, че не могат да ги пюят много надалече паничките? <_<


Тия машинки там не стават Кате...слаби са и бавни! Казах ти за Танаци!!!!!! За "хвъргалка" от ръка.....даже и с две гнезда за дублета! ;) Тяхната скорост и траектория,не може да ги бие нищо -на никое стрелбище! Нали си ми гледал клиповете от миналото лято...не помниш ли с какво си хвърляхме на тях?






За такива ли говориш ???
Гледам в кабелката , че не са много скъпи . 7-17 $


А е това е сега го видях като се разтърсих .


Чини 37 пари . А дали върши работа ?? :huh:


В дружба има отворен от скоро(колко е скоро знам ли :D ) нов оръжеен магазин . Днес проверих за патрони и панички . Паниците струват 27 лв кашона(150бр) , били италиански :lol: .

Патрони с марка ТРЪСТ (я тия ги не аресвам :P ) No7 с концентратор ги продават за 45стотинки . Направих си устата за отстъпка при евентоална покупка на по-големи количества . Отговора беше положителен , но не съм питал за каква точно отстъпка става въпрос и при какво количество .

При тези цени без отстъпка , една серия от 25 паници с 25 патрона стъпва на 15.75 лв ..

И на мен ми се стреля ,,, може да спретнем нещо някъде

YAF има по 38 ст... поне така пише! утре ще мина през Заримекс да проверя..

А терен?
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#62
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 26.04.2011 - 07:57 :

Виж мнениетоShibeka написа на 26.04.2011 - 03:37 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 25.04.2011 - 19:58 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 25.04.2011 - 16:36 :

Виж мнениетоShibeka написа на 25.04.2011 - 12:14 :

въпреки че с една кутия патрони не можеш да "натовариш" цевта на никой модел пушка,дори и да ти пари много! На панички аз стрелям 10кутии патрони,за не повече от час и половина и двете цеви яко се нагряват.....даже и виждам яка мараня от двете страни на мерната линия и ако съм без ръкавици случайно,внимавам да не пипам извън полу-ложата! Това се случва по един-два пъти седмично,извън сезона ...с години и никога нищо не се е случило на цевите!

Полезно да се знае... Благодарско!

Бай дъ уей - и на мен ми се ще да стрелям минимум по 10 кутии на тренировка, но това означава да давам по 460 лв. на месец <_< По-назад в темата сондирах мнения за това, дали има по-евтин вариант за повече стрелба по панички... Но като че ли няма за сега конкретни предложения...


Толкова ли струват 10кутии в БГто? :unsure: Или това е общата цена,заедно със стрелбищните такси?.......Питай Танаци как се правят нещата за по евтино,със собствена ръчна "хвъргалка" ;)

На стрелбището, една кутия плюс таксата струва 23 лв. Ако стрелям десет кутии, това са 230 лв... Ако го направя два пъти в месеца, това са 460 лв. Ами ако го направя 4 пъти в месеца?! :angry:

За по-евтино със собствена хвъргачка са нужни няколко условия: 1.Собствена хвъргачка 2. Евтини патрони (от къде?) 3. Евтини панички 4. Безопасен терен (където няма да ме обвинят в бракониерство) 5. Някой да ги мята...

Но да предположим, че успея да намаля сумата с немислимите 50%... Тогава за две стрелби в месеца ще са ми нужни 230 лв... което отново е твърде скъпо на фона на средната заплата в БГ <_<

Не знам как стои въпроса в клубовете по стрелба в България... Предполагам, че тренировките им излизат много евтино?!?

Е не на всички стрелбища е така! Ела до Дупница - две стрелбища за Скийт и две за Трап. Цена на серия 17лв.(патрони и панички)
Но, не си заслужава за една серия!
Поздрави!
0

#63
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоinfinity написа на 30.04.2011 - 20:29 :

Цена на серия 17лв.(патрони и панички)

:angry: еееххх... защо и тук не е така!??

Значи да речем за 10 серии ще излезне 170 лв... Докато в София за 10 серии е 230 лв... Разликата е 60 лв, което пък покрива бензина до Дупница и обратно... :hammer-head:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#64
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 30.04.2011 - 21:42 :

Виж мнениетоinfinity написа на 30.04.2011 - 20:29 :

Цена на серия 17лв.(патрони и панички)

:angry: еееххх... защо и тук не е така!??

Значи да речем за 10 серии ще излезне 170 лв... Докато в София за 10 серии е 230 лв... Разликата е 60 лв, което пък покрива бензина до Дупница и обратно... :hammer-head:

Е тази разлика от 60лв. би трябвало да ти стигне за две идвания и връщания!
0

#65
Потребителя е офлайн   murato2010 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 371
  • Регистр: 02.03.10
миналата година на стрелбището до Луковит една серия беше 8 или 9 лв.Тази някой знае ли колко е?
Мойсей е казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0

#66
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоinfinity написа на 01.05.2011 - 18:31 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 30.04.2011 - 21:42 :

Виж мнениетоinfinity написа на 30.04.2011 - 20:29 :

Цена на серия 17лв.(патрони и панички)

:angry: еееххх... защо и тук не е така!??

Значи да речем за 10 серии ще излезне 170 лв... Докато в София за 10 серии е 230 лв... Разликата е 60 лв, което пък покрива бензина до Дупница и обратно... :hammer-head:

Е тази разлика от 60лв. би трябвало да ти стигне за две идвания и връщания!

Особено, ако разделим пътя с двама или трима колеги... Заслужава си да се помисли! B)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#67
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Цитат

Особено, ако разделим пътя с двама или трима колеги... Заслужава си да се помисли! B)


Ами хайде, като взема другата седмица ТОЗ-а може да се разходим до там да постреляме.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#68
Потребителя е офлайн   rito 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 99
  • Регистр: 06.08.10
Колеги и на мен ми се стреля. До сега не съм ходил специално на стрелбище да стрелям по панички освен на кураса но то беше преди 100 години. Иначе дружинката имаме машинка купуваме панички и стреляме на откриването но сега съм в София и ако организирате нещо ще бъда благодарен ако ме включите и мен.

Благодаря предварително.
Лошо време, люта ракия и грозна жена за ловеца НЯМА !!!!!!
0

#69
Потребителя е офлайн   DIDO-1 

  • Димчо Начев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1899
  • Регистр: 28.02.08
Намерих си преди седмица,едно архивно клипче - добър вариант за тренировка,а и лек на джоба ;)
http://www.youtube.c...d&v=bdK_XHI66t8
Публикувано изображение
0

#70
Потребителя е офлайн   milenski77 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 07.06.13
Колеги,тази събота едни паници,да подгрея малко иж-то
0

#71
Потребителя е офлайн   machado 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 12.12.17
Колеги, някаква алтернатива, освен на Лозен...?
" Blessed is that man, who when facing death, thinks only of his front sight.”
-Jeff Cooper
0

#72
Потребителя е офлайн   machado 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 12.12.17
На Иваняне стрелят ли се панички сега?
" Blessed is that man, who when facing death, thinks only of his front sight.”
-Jeff Cooper
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни