БГ Лов Форум: Продавам Styer-Mannlicher 95/30 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Продавам Styer-Mannlicher 95/30 кал. 8/56 R

Потребителя е офлайн   anelin 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 12.12.08
Здравейте!
Продавам си бойната карабина маскирана като ловна - Щаер М 95/30 кал. 8/56R! Оръжието е на около 82 години. Без следи от идиотщини, изключително запазено, изцяло действащо и убиващо всичко движещо се из наща страна. Оригиналния вид съм го променил за по мярката ми и по назначение - свалил съм стоманения задтилък ( който е към пушката разбира се), както и карабинката ( антабката) от шийката на приклада - отвора е запълнен с кит, така че комуто трябва го маха и монтира! Един байц е ударен за суратлък и много хубав лак! Няма ръжди, няма побитостти. Цевта е нова ( е почти) - изстрелял съм около двайсет патрона - няма проблеми с точност и сила, презареждането е линейно хоризонтално. Изключително лека - 3,1 кг., удобна и невероятно здрав добитък - правен е за война, а не за лов! Няма мишена с групираност! Цената е провокирана от интереса и на колекционери, но не си струва да дреме в някоя каса - правил съм я за лов не за чалъми. Патрони - дал бог и тези около него - никакъв проблем! Пълнители - също! Ала нямам време за употреба - за най-голямо мое съжаление! Цена 800.00 лв.!
Контакти: +35989792301 или на ЛС!
Приятен ден!Прикачен файл  2-DSCI1390.JPG (52.53K)
Брой сваляния: 2875 Прикачен файл  6-DSCI1396.JPG (65.62K)
Брой сваляния: 1819Прикачен файл  5-DSCI1395.JPG (61.93K)
Брой сваляния: 1311Прикачен файл  4-DSCI1394.JPG (49.96K)
Брой сваляния: 1135Прикачен файл  3-DSCI1393.JPG (49.72K)
Брой сваляния: 867
МОЖЕШ ДА ИЗВАДИШ ЧОВЕК ОТ КАЛТА,
НО НЕ МОЖЕШ ДА ИЗВАДИШ КАЛТА ОТ ЧОВЕК !
0

Потребителят е онлайн   ogitto79 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 21.10.10
Здравей колега.Страхотно оръжие си имасш аз лично нямаше да я продам.Голям мерак имам за такава красавица но момента не е сега.Правя едно оборудване и за момента не ми остават кинти иначе нали знаеш за тръпката.Още веднж ПОЗДРАВИ :bravo-1: .
Весели празници.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

Потребителя е офлайн   dombi67 

• Новак
  • Pip
  • Регистр: 04.02.11
Koлега патрони за този калибар намират ли се и ако да на каква цена.
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоogitto79 написа на 28.12.2012 - 12:41 PM :

Здравей колега.Страхотно оръжие си имасш аз лично нямаше да я продам.Голям мерак имам за такава красавица но момента не е сега.Правя едно оборудване и за момента не ми остават кинти иначе нали знаеш за тръпката.Още веднж ПОЗДРАВИ Публикувано изображение .
Весели празници.

Благодаря!
Какъв е смисъла от една красавица, ако само я гледаш, попипваш, чистиш и прочее баране...а не можеш мъжки да й се порадваш ! Иначе е доста хаплива! И да допълня - "S" патроните са 13,5 гр. белите куршуми са български, другите - немски! "О" патроните са 15 гр.! До сега няма някой да не е гръмнал и то както трябва. Цевта е 54 см. Малък недостатък е липсата на възможност за монтаж на оптика но не може всичко да е...а бе може - къса пикантини на предния упор и бързомер, ама за гонка е излишно.Патрони - море! С нея ша дам и около 70 бр. иначе са на 1 лв./бр.
0

Потребителя е офлайн   3030 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 25.12.12

Виж мнениетоanelin написа на 28.12.2012 - 13:26 PM :

Здравей колега.Страхотно оръжие си имасш аз лично нямаше да я продам.Голям мерак имам за такава красавица но момента не е сега.Правя едно оборудване и за момента не ми остават кинти иначе нали знаеш за тръпката.Още веднж ПОЗДРАВИ Публикувано изображение .
Весели празници.

Благодаря!
Какъв е смисъла от една красавица, ако само я гледаш, попипваш, чистиш и прочее баране...а не можеш мъжки да й се порадваш ! Иначе е доста хаплива! И да допълня - "S" патроните са 13,5 гр. белите куршуми са български, другите - немски! "О" патроните са 15 гр.! До сега няма някой да не е гръмнал и то както трябва. Цевта е 54 см. Малък недостатък е липсата на възможност за монтаж на оптика но не може всичко да е...а бе може - къса пикантини на предния упор и бързомер, ама за гонка е излишно.Патрони - море! С нея ша дам и около 70 бр. иначе са на 1 лв./бр.

къде го видя това море от патрони бе колега ......защо не кажеш на човека дето пита ....със "о" патрони на по 100 г е смешно да се ходи на лов и да разчиташ на думата , че всички гърмяли .....за длугите е същото .....няма производство на такива патрони , всичко що го има е старо и става само за селските пъдари да я разкарват по къра
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнението3030 написа на 28.12.2012 - 16:19 PM :

Весели празници.

Благодаря!

къде го видя това море от патрони бе колега ......защо не кажеш на човека дето пита ....със "о" патрони на по 100 г е смешно да се ходи на лов и да разчиташ на думата , че всички гърмяли .....за длугите е същото .....няма производство на такива патрони , всичко що го има е старо и става само за селските пъдари да я разкарват по къра

ААуууу - почва се....виждаш ли снимката на профила ми...30 30 , а това виждаш ли http://www.aimsurplu...?item=AP856RFMJ и да речем колко патрона ти требват - само като за начало де ? Та не разбрах - купуваш или какво... и когато чуеш или видиш, че съм излъгал някой ми го напомни - ще почерпя с кеф - не с яд!Публикувано изображение
0

Потребителя е офлайн   3030 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 25.12.12

Виж мнениетоanelin написа на 28.12.2012 - 16:54 PM :

Весели празници.

Благодаря!

ААуууу - почва се....виждаш ли снимката на профила ми...30 30 , а това виждаш ли http://www.aimsurplu...?item=AP856RFMJ и да речем колко патрона ти требват - само като за начало де ? Та не разбрах - купуваш или какво... и когато чуеш или видиш, че съм излъгал някой ми го напомни - ще почерпя с кеф - не с яд!Публикувано изображение

имам предвид че в Бг не се продават манлихерови патрони .....а да предлагаш " о" и "с" патрони за лов е смешно иначе пушката е хубава в това няма спор
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
Колега "3030" благодаря ти за up - патроните се продават съвсем официално в магазините на РБА и ВИП комплекс. Има ги на "Geкo" , както и на ВФ! И не разбирам опциите за смях, ама има дивеч, който вече не е между нас след срещата с нея! Не съм казал, че сантименталната й стойност е за подценяване - оръжието изнесло войната и било на служба допреди някакви си 30 години. А имам в предвид, че е и от резерва - сиреч неизползвана, а имам в предвид и че цената е коментируема...Ако знаеш с какви трофеи ловуват некои хора - ще се шашнеш, ама не им пука - и са си кадемлий....
Поздрави!
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
Вярно има хора които ловуват с трофей но те да са Англя за гладка и за нарезна Дойч. :-1-trophy:
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
Колега 3030 ако и това ти е кал.нещо си се заблодил .Вземи гръмни с нещо по сериозно от 8мм нагоре за да видиш и усетиш пушкалото ама не от приател за веднж двапати и тогаваа ще говорим.А патрони има толкова колкото за 3030 можеби и повече. :angry-smiley-035:
Поздрави на всички и Весели празници
0

Потребителят е онлайн   веко ловеца 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 12.03.08
[quote name='anelin' timestamp='1356685534' post='352262']
Здравейте!
Продавам си бойната карабина маскирана като ловна - Щаер М 95/30 кал. 8/56R! Оръжието е на около 82 години. Без следи от идиотщини, изключително запазено, изцяло действащо и убиващо всичко движещо се из наща страна. Оригиналния вид съм го променил за по мярката ми и по назначение - свалил съм стоманения задтилък ( който е към пушката разбира се), както и карабинката ( антабката) от шийката на приклада - отвора е запълнен с кит, така че комуто трябва го маха и монтира! Един байц е ударен за суратлък и много хубав лак! Няма ръжди, няма побитостти. Цевта е нова ( е почти) - изстрелял съм около двайсет патрона - няма проблеми с точност и сила, презареждането е линейно хоризонтално. Изключително лека - 3,1 кг., удобна и невероятно здрав добитък - правен е за война, а не за лов! Няма мишена с групираност! Цената е провокирана от интереса и на колекционери, но не си струва да дреме в някоя каса - правил съм я за лов не за чалъми. Патрони - дал бог и тези около него - никакъв проблем! Пълнители - също! Ала нямам време за употреба - за най-голямо мое съжаление! Цена 800.00 лв.!
Контакти: +35989792301 или на ЛС!
Приятен ден!Прикачен файл  2-DSCI1390.JPG (52.53K)
Брой сваляния: 2875 Прикачен файл  6-DSCI1396.JPG (65.62K)
Брой сваляния: 1819Прикачен файл  5-DSCI1395.JPG (61.93K)
Брой сваляния: 1311Прикачен файл  4-DSCI1394.JPG (49.96K)
Брой сваляния: 1135Прикачен файл  3-DSCI1393.JPG (49.72K)
Брой сваляния: 867
Направо не мога да повярвам,като знам с какъв мерак е взе...
0

Потребителя е офлайн   biserlubenov 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 20.08.09
Здравей колега , едно въпросче ако може. Карабината с колекционерско разрешително ли е или на стансартен режим ? И интересува ли те бартер за едно също така уникално оръжие B)
0

Потребителя е офлайн   mrw8 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 26.06.12
Олеле майко разтреперих се целия и лигите едвам си сдържам. Обичам историята, а също така и оръжието, но съвсем скоро минах курса и трябва да чакам 2 години за нарезно. За сега ще се задоволя само с едно КНО надявам се... Само да имаше как и веднага я взимах, само от любов към историята, "Литургия за Илинден" и "Мера според мера", даже бях решил по натам да си взема К98 или Мосинка, че по-често се намират, ей така за кеф... Има си и "пачки" и абе върха...
България
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
Венци има вечни неща - е или поне до края - жени, деца, животни и прочее - вещите не са ми слабост, а и мерак отминава....и не само този с напредването на годините. Проблема не е в парите ( всеки има право на печалба и ти го знаеш не по-зле от мене), а в това, че това чудно оръжие застоя в касата - то не е за гонка, защото е по-опасно от ловните карабини, а хептен нямам време за хищници...нека го вземе някой дето ще си върши работа...и те уверявам, че ще я върши много добре и много дълго време!
Колега Любенов не търся бартери, не слугувам на вещи - тази година така стана, че си попродадох почти всички пушки. За мене е все едно дали ще отида на лов с дръглива туловка върху чийто приклад някой си е рязал мезето за обед или с лъскав дрилинг - важното е да съм на лов и то с приятели. А карабината е с разрешително за ловно оръжие!
Благодаря за вниманието! Пожелавам ви приятна вечер, весело посрещане на Новата година и дано бъде много по-добра от тази, че напоследък така ми е тръгнало че...
0

Потребителя е офлайн   perdahko 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 14.11.09

Виж мнениетоanelin написа на 28.12.2012 - 22:28 PM :

Венци има вечни неща - е или поне до края - жени, деца, животни и прочее - вещите не са ми слабост, а и мерак отминава....и не само този с напредването на годините. Проблема не е в парите ( всеки има право на печалба и ти го знаеш не по-зле от мене), а в това, че това чудно оръжие застоя в касата - то не е за гонка, защото е по-опасно от ловните карабини, а хептен нямам време за хищници...нека го вземе някой дето ще си върши работа...и те уверявам, че ще я върши много добре и много дълго време!
Колега Любенов не търся бартери, не слугувам на вещи - тази година така стана, че си попродадох почти всички пушки. За мене е все едно дали ще отида на лов с дръглива туловка върху чийто приклад някой си е рязал мезето за обед или с лъскав дрилинг - важното е да съм на лов и то с приятели. А карабината е с разрешително за ловно оръжие!
Благодаря за вниманието! Пожелавам ви приятна вечер, весело посрещане на Новата година и дано бъде много по-добра от тази, че напоследък така ми е тръгнало че...

Значи,те тва е приказка!Останали са още добри мажаги по българско!На слука и дръжте един на друг,това е най-важно!! :bulgaria: !
0

Потребителя е офлайн   gotiniqt 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 02.03.11

Весели празници.

Благодаря!

Колега тва оръжие ако го познаваше добре нямаше да си отвориш устата.С ловните патрони дето удари напрво си прави сериозни бели и лично аз само добри думи мога да кажа за тази пушка. ;) :D
0

Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 20.08.09
Виждам че си снимал патрони О и S и с двата вида ли стреля ако е така те са рядкост
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
Да - оръжието стреля и с двата вида патрони! "О" наистина се намират по- трудно - те са произвеждани до 1925 г. доколкото знам! Пробвал съм два - три, никакъв проблем, но са по-слаби от другите ( както и да звучи - удари ли нещо живо- ще му е все тая с кой от двата куршума е)!
За лов - основно RS FMJ 208 gr. /13,5 гр.
Поздрави!
0

Потребителя е офлайн   gal64 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 29.09.09

Виж мнениетоanelin написа на 29.12.2012 - 15:16 PM :

Да - оръжието стреля и с двата вида патрони! "О" наистина се намират по- трудно - те са произвеждани до 1925 г. доколкото знам! Пробвал съм два - три, никакъв проблем, но са по-слаби от другите ( както и да звучи - удари ли нещо живо- ще му е все тая с кой от двата куршума е)!
Поздрави!

Дали е така....Оръжието предполагам хубаво , ама с два направо различни патрона за един патроника на карабина за лов....Незнам след като е за S как уцелва с О. За пукотевица ще го докара, ама за точност и ефект.....Гилзата е коренно различна по форма особено в шийката , дължината и е друга, диаметъра на куршума е малко друг/ при S е увеличан диаметър заради по-малкото триене / и т.н.И на лов за свинета с пълно облечен куршум ,сложна работа , освен ако снарядяваш новата гилза със стария О куршум.Хем за хищници силен ,а пък с голяма парабола ,хем за свинета няма фаца .Трябва да ги целиш все в ухото или между очите.На гонка доста късмет иска,на варда може.
0

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоgal64 написа на 29.12.2012 - 21:09 PM :

Виж мнениетоanelin написа на 29.12.2012 - 15:16 PM :

Поздрави!

Дали е така....Оръжието предполагам хубаво , ама с два направо различни патрона за един патроника на карабина за лов....Незнам след като е за S как уцелва с О. За пукотевица ще го докара, ама за точност и ефект.....Гилзата е коренно различна по форма особено в шийката , дължината и е друга, диаметъра на куршума е малко друг/ при S е увеличан диаметър заради по-малкото триене / и т.н.И на лов за свинета с пълно облечен куршум ,сложна работа , освен ако снарядяваш новата гилза със стария О куршум.Хем за хищници силен ,а пък с голяма парабола ,хем за свинета няма фаца .Трябва да ги целиш все в ухото или между очите.На гонка доста късмет иска,на варда може.

Колега благодаря за up -а! Оръжието наистина стреля с двата типа патрони - няма проблем. Простреляно е с "S" ! Не знам каква е траекторията на "О" - на 75 м. ( сто крачки) практически нямат разлика в попаденията и минават през десетина сантиметров буков ствол - входа е нормален - изхода е около три пъти по-голям! Не съм пробвал свиня - не мисля, че ще си иде ей тъй, но не съм пробвал. Не смея да я нося на групов лов, дори и с ловните патрони! В актива е друг дивеч! Ако някой стреля на повече от 100 м. на механични прибори и улучва всеки път значи е много добър стрелец, имам в предвид бягащо животно по-малко от елен например. И нека напомня - оръжието по принцип е бойно и приложението му в ловни условия е най-вече за варда - на хищници да речем...примерно!
Поздрави!
0

Сподели темата:

• (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема