БГ Лов Форум: Ловът в Африка - като прасе в кочина! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловът в Африка - като прасе в кочина! дори в зоопарка има повече емоция...

Потребителя е офлайн   Katena4o 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.01.2013 - 11:31 AM :

Виж мнениетоpiri написа на 28.01.2013 - 10:15 AM :

А пародията на лов я има навсякъде по света. Например лов на моржове, лов на слонове, лов на елени на хранилка, лов на фазани пуснати вчера...

Абе Пири , ти и Владо не пуснете глутницата от 10 - 15 гончета и стопери това за вас май не е лов , а ?!
Можеш ли да ме светнеш как се ловува на моржове чрез гонка :huh:/> или пък как става гонката на слонове из саваната с уууу , аааа , удри B)/>
И понеже виждам , че сте запознати с ариканският лов та да ви попитам , колко струва един празен изстрел , едно ранено животно .....

Абе друго си е , една яка гонка , гръменье , да се изоОокаш едно убаво .... :D/>

Ама верно си е друго... не е като да ходи пред теб негъра и да ти каже "Заповядайте мистър, в момента е удобно и безопасно за изстрел...." :D Даже ти е нагласил двуногата на правилното място да не вземеш да объркаш ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!...
0

Потребителя е офлайн   drat 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 23.02.08

Виж мнениетохеро написа на 27.01.2013 - 23:02 PM :

Моето мнение е, че вместо да дрънкате по форумите за лов на който никога не сте присъствали, се стегнете да изкарате някой лев, може и някой ден да идете на лов в Африка.

След шест месеца престой в две Африкански държави по работа, и пари да ми дават няма да отида на лов там та камо ли аз да плащам. Това дето го гледата по филмите няма нищо общо с действителноста.
0

Потребителя е офлайн   TRAP_ 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 18.09.11

лов на фазани пуснати вчера...
На това му викам лов на кокошки в кокошарника.А кокошкарите се бият по гърдите колко кокошки са отстреляли!
0

Потребителя е офлайн   drat 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 23.02.08
Има си хора и хора, затова има и лов и лов. Лошото е , че масово се погазват законите и то не само тук, а и в международен план за да се угоди на Негово Величество Клиента.
0

Потребителя е офлайн   piri 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 15.02.11
Все пак е хубаво човек да отиде и сам да си изгради критерии за лова по света. Така кръгозора му се разширява. Много тъпо е това нещо наречено пакет - ако не си ходил преди това на същото въобще не знаеш за какво ще ти вземат парите. То може да се окаже че е по-ловно да гръмнеш на съседа свинята в кочената... Тя по-може да бяга от някои видове "дивеч". По-добре е ловецът да отиде в Африката и там да види за какво става въпрос и ако го счита за лов да плаща. А Африка е много по-голям континент от Европа и там още може да се види дивечово богатство. Дивечът там има по-други навици - не е толкова плашлив а гледа да се скрие от враговете си в стадо. И да падне някой приплод дивеча пак си го има. Не е подложен на такъв масов лов като тук. Бройката му говори достатъчно.
По същия начин туровете са избити защото не са бягали и зубрите също са дошли близо до нулата. Не всеки дивеч се счита длъжен като види това мъничко нещо наречено човек да се УЖАСИ и да избяга. :P
Адреналинът е източник на реакция тип "бий се или бягай", механизъм за оцеляване, който ви принуждава да отстоявате позициите си или да побегнете, когато сте изправени пред заплаха. Този механизъм измества рационалното мислене в полза на по-бързата реакция. Това е чудесно, когато ви преследва мечка, но не е толкова добре, когато ползвате адреналин, който замъглава съзнанието ви във форумна дискусия, в която Пиру не е злобен, не адренализиран, а аргументиран, а отсреща някои опоненти наблагат на гола злобица.

Иво Михайлов е игнориран от мен, считано от 23.04.2015 г., така че ако продължава да ме обижда след всеки мой пост, този факт да се знае от потребитилите на БГ Лов. Моля модовете да вземат отношение по нарушенията на форумната етика от Иво Михайлов. Благодаря.
0

Потребителя е офлайн   Katena4o 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоdrat написа на 28.01.2013 - 12:24 PM :

Има си хора и хора, затова има и лов и лов. Лошото е , че масово се погазват законите и то не само тук, а и в международен план за да се угоди на Негово Величество Клиента.

:thumbsup:

Виж мнениетоpiri написа на 28.01.2013 - 12:38 PM :

...А Африка е много по-голям континент от Европа и там още може да се види дивечово богатство....

Заблудата е тотална!!

Африка е голяма и там има див дивеч, но само в резерватите... а там ловуват само местните бракониери :D Редовен ловец не може да ловува...... Редовния ловец ловува във ферми за дивеч, като в свинеферма...... Останалите държави, които допълват огромната Африка са в постоянна война и там разумен човек не припарва ;), а и да не забравяме, че 1/3 от тая огромна Африка е пустия с два гущера в нея......

Ловът в Африка е чисто и просто един списък - отбелязваш по каталог какви животни ти трябват за стената у дома, заминаваш след 6 месеца, за 4-5 дена ти намират всичко в местните стада и водоеми и после пътуваш обратно с куп снимки и със самочувствието на Корбет B)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!...
0

Потребителя е офлайн   Lovec X 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 02.03.10

Виж мнениетоKatena4o написа на 28.01.2013 - 14:02 PM :

Виж мнениетоdrat написа на 28.01.2013 - 12:24 PM :

:thumbsup:/>

Виж мнениетоpiri написа на 28.01.2013 - 12:38 PM :

...А Африка е много по-голям континент от Европа и там още може да се види дивечово богатство....

Заблудата е тотална!!

Африка е голяма и там има див дивеч, но само в резерватите... а там ловуват само местните бракониери :D/> Редовен ловец не може да ловува...... Редовния ловец ловува във ферми за дивеч, като в свинеферма...... Останалите държави, които допълват огромната Африка са в постоянна война и там разумен човек не припарва ;)/>, а и да не забравяме, че 1/3 от тая огромна Африка е пустия с два гущера в нея......

Ловът в Африка е чисто и просто един списък - отбелязваш по каталог какви животни ти трябват за стената у дома, заминаваш след 6 месеца, за 4-5 дена ти намират всичко в местните стада и водоеми и после пътуваш обратно с куп снимки и със самочувствието на Корбет B)/>

Нямаш идея какви глупости дрънкаш...
Кокошката не стига, че гладна ами и неука /меко казано/...

П.П. Интересно ми е къде има огради в Зимбабве или в Танзания ....

На слука
0

Потребителя е офлайн   Георги Петров 

• Георги Петров
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоKatena4o написа на 28.01.2013 - 11:41 AM :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.01.2013 - 11:31 AM :

А пародията на лов я има навсякъде по света. Например лов на моржове, лов на слонове, лов на елени на хранилка, лов на фазани пуснати вчера...

Абе Пири , ти и Владо не пуснете глутницата от 10 - 15 гончета и стопери това за вас май не е лов , а ?!
Можеш ли да ме светнеш как се ловува на моржове чрез гонка :huh:/>/> или пък как става гонката на слонове из саваната с уууу , аааа , удри B)/>/>
И понеже виждам , че сте запознати с ариканският лов та да ви попитам , колко струва един празен изстрел , едно ранено животно .....

Абе друго си е , една яка гонка , гръменье , да се изоОокаш едно убаво .... :D/>/>

Ама верно си е друго... не е като да ходи пред теб негъра и да ти каже "Заповядайте мистър, в момента е удобно и безопасно за изстрел...." :D/> Даже ти е нагласил двуногата на правилното място да не вземеш да объркаш ;)/>

Да бе , то понякой "нОсър" отиде зян , ама за двуногата да ти кажа :D побре негърката да я нагласи ... да не взема да се объркам ;)
Аз лично нямам нищо против стрелбата по екзотични животни да се провежда в "заградено" и 100 % изстрел в " 10-сятката "
0

• Георги Петров
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоTRAP_ написа на 28.01.2013 - 12:04 PM :

лов на фазани пуснати вчера...
На това му викам лов на кокошки в кокошарника.А кокошкарите се бият по гърдите колко кокошки са отстреляли!

Само да те попитам , как се казва на тези малоумници дето " разселват " фазани на неподходящи места и си мислят , че ще ловуват на есен ?!
0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
Тука има и една подтема - много от нашите ловни африкански туроператори са на принципа ден година храни. И така отблъскват доста клиенти, които търсят чужди туроператори за да се отстрелят без да е задължително да фалират... хихихи
Адреналинът е източник на реакция тип "бий се или бягай", механизъм за оцеляване, който ви принуждава да отстоявате позициите си или да побегнете, когато сте изправени пред заплаха. Този механизъм измества рационалното мислене в полза на по-бързата реакция. Това е чудесно, когато ви преследва мечка, но не е толкова добре, когато ползвате адреналин, който замъглава съзнанието ви във форумна дискусия, в която Пиру не е злобен, не адренализиран, а аргументиран, а отсреща някои опоненти наблагат на гола злобица.

Иво Михайлов е игнориран от мен, считано от 23.04.2015 г., така че ако продължава да ме обижда след всеки мой пост, този факт да се знае от потребитилите на БГ Лов. Моля модовете да вземат отношение по нарушенията на форумната етика от Иво Михайлов. Благодаря.
0

• Георги Петров
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоpiri написа на 28.01.2013 - 15:37 PM :

Тука има и една подтема - много от нашите ловни африкански туроператори са на принципа ден година храни. И така отблъскват доста клиенти, които търсят чужди туроператори за да се отстрелят без да е задължително да фалират... хихихи

Туроператорите са лесни ... ама клиетите са проблем , като започнат едно питане , едно търсене и накрая се окаже , че сравнявали цени B)
Ммммда и в Африка и тука е една и същата работа ....
0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
има си хас да не сравняват.. :lol:

0

Guest_jessicajenkins_*

• Група: Гост
Its such a great to hunt like this...
0

Потребителя е офлайн   nomat 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 13.07.09
Който не одил у Африката да мулчи тез дето са ходили да повторят и потретят дай Боже -те си знаят защо. Колеги,
не е задължително да одиш и да "разтрелваш" вързани слонове. Друг е "материалът" на удоволствието там в саваните и ви пожелавам
някой ден да отидете там и да се насладите на детските си мечти. Малките момченца четат, мечтаят и си играят с камиончета, когато
пораснат правят пари за да осъществят мечтите си...
0

Потребителя е офлайн   alex456 

• Александър Богданов
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Регистр: 17.04.10
Кисело ...та горчи :lol:
0

Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 27.09.11
То, и аз не съм ходил на лов в Африка. Но от това което гледам по филмите и чета по ловните списания, не ми харесва. Сигурно никога няма да отида там на лов. Такъв тип лов не ме привлича.Не е за мен. И в България в последно време стопанствата масово предлагат такъв вид лов. Лов за богати клиенти които нямат много свободно време и имат, свободно място на стената.
0

Потребителят е онлайн   Любо Димитров 

• Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоnomat написа на 28.02.2013 - 18:35 PM :

Който не одил у Африката да мулчи тез дето са ходили да повторят и потретят дай Боже -те си знаят защо. Колеги,
не е задължително да одиш и да "разтрелваш" вързани слонове. Друг е "материалът" на удоволствието там в саваните и ви пожелавам
някой ден да отидете там и да се насладите на детските си мечти. Малките момченца четат, мечтаят и си играят с камиончета, когато

Виж мнениетоalex456 написа на 28.02.2013 - 19:10 PM :

Кисело ...та горчи Публикувано изображение

Публикувано изображение Абсолютно!

Отхвърлящите.........ами малко са чели! Телевизията не е всичкоПубликувано изображение.
Човекът е като кораб - започне ли да потъва, всички го напускат.........
0

Потребителя е офлайн   Христо Желев 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 11.03.08

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 28.02.2013 - 20:28 PM :

Виж мнениетоnomat написа на 28.02.2013 - 18:35 PM :

Виж мнениетоalex456 написа на 28.02.2013 - 19:10 PM :

Кисело ...та горчи Публикувано изображение

Публикувано изображение Абсолютно!

Отхвърлящите.........ами малко са чели! Телевизията не е всичкоПубликувано изображение.

А бе те и телевизия май не са гледали... :D
ТРУДНОТО ГО ПРАВИМ ЛЕСНО А НЕВЪЗМОЖНОТО САМО НИ ЗАБАВЯ !
0

Потребителя е офлайн   sakarski 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 10.04.09

Виж мнениетоzakss написа на 28.02.2013 - 20:15 PM :

То, и аз не съм ходил на лов в Африка. Но от това което гледам по филмите и чета по ловните списания, не ми харесва. Сигурно никога няма да отида там на лов. Такъв тип лов не ме привлича.Не е за мен. И в България в последно време стопанствата масово предлагат такъв вид лов. Лов за богати клиенти които нямат много свободно време и имат, свободно място на стената.

Споделям мнението,и аз не съм ходил в Африка,няма и да ида,но колега който беше ходил,след като се върна твърдеше че не би отишъл втори път !
Беше недоволен най-вече от фирмата посредник-нашенска софийска !
Та покрай съдействието на посредника и "удвоените" цени му начислиха и глоби над 1000 долара...,поради незнание и неинформираност кое как...
0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоjessicajenkins написа на 28.02.2013 - 15:04 PM :

Its such a great to hunt like this...

така, но как не се знае :D

0

Сподели темата:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни