БГ Лов Форум: Ловец отстреля 2 вълка на дубле в ДЛС РУСАЛКА - гр. Априлци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловец отстреля 2 вълка на дубле в ДЛС РУСАЛКА - гр. Априлци

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08
На 27 януари 2013г. към 19,50 часа, слуката се усмихна на Мариян Пенков Маринов, ловен водач в ДЛС Русалка - гр. Априлци. На стървилище за хищници с три изстрела с ловна карабина калибър 30-06, ловецът поваля два вълка, женска 34 кг. и мъжкар 36 кг. По късно към полунощ колегата отстрелва и една лисица. Най-интересното в случая е, че секунди преди да дойдат вълците, на стървилището е била огромна мечка, която усещайки ги, е изчезнала яко дим.

Прикачено изображение: lov-na-vulk-v-dls-rusalka-2.jpg
Прикачено изображение: lov-na-vulk-v-dls-rusalka-1.jpg
Прикачено изображение: lov-na-vulk-v-dls-rusalka.jpg

Да му е честита слуката и да е жив и здрав за нови ловни успехи. Наслука.

За БГ ЛОВ,
Васил Шкембов
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   махони 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 05.10.08
Уникално ,браво. Мечта за всеки ловец е да има един трофей,два и то наведнъж е повече от страхотно.Браво :thumbsup:
0

#3
Потребителя е офлайн   cherokee 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 314
  • Регистр: 25.06.11
Честито на колегата.Завиждам му благородно.
0

#4
Потребителя е офлайн   daniela10 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 17.01.13
Браво на колегата! Добра слука! :thumbsup:
0

#5
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
Завиждам благородно.
0

#6
Потребителя е офлайн   ance 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 124
  • Регистр: 29.03.12
честито хубава слука
0

#7
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Много яка случка... и слука :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#8
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08
Тая мечка що не спи.Как си ходиме по гори и поля,леле,ако излезе ,от къде ще търся пресни лайна.....
0

#9
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Много малко ловци са отстреляли и ще отстрелят два вълка на дубле. Изключителна слука.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#10
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 09:36 :

Много малко ловци са отстреляли и ще отстрелят два вълка на дубле. Изключителна слука.

Проблема не е в ловците а във вълците / става въпрос за дублетата / ;) и не е само слука Пири има и доза положен труд .
Браво на колегата
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#11
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 09:36 :

Много малко ловци са отстреляли и ще отстрелят два вълка на дубле. Изключителна слука.


Немоа да ми излезнат,а и хет трик моа да стане :D
0

#12
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
ако не са ударени с един изстрел преди да стартират, вторият изстрел вече е при първа космическа... така че изключително постижение по моите разбирания. То си е цяло чуда да се види а камо ли два да паднат. Без труд нищо не става, така си е. Не само е застървено но и резултат има. Двоен. Вълците не са големи, имало ли е и други с тях?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#13
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 12:21 :

ако не са ударени с един изстрел преди да стартират, вторият изстрел вече е при първа космическа... така че изключително постижение по моите разбирания. То си е цяло чуда да се види а камо ли два да паднат. Без труд нищо не става, така си е. Не само е застървено но и резултат има. Двоен. Вълците не са големи, имало ли е и други с тях?


Чак пък чудо да се видят жълци!!!Тука в съседни дружинки им излизаха по 5-6 в група,като свинье,изстрелят им по един автомат патрони и си бегат.Точно без труд става по-лесно според мен,а и не само според мен.Моето мнение е,че вълк се трепе случайно.Аз имам 4 от които 3 на гонка и един почти от колата на 50 метра от главния път Берковица-Монтана.Вълка не беше случайно до пътя,но аз случайно минавах.Един преподавател по лов и мой приятел,ми е разказвал,че чак 40 години след като е станал ловец е успял да убие вълк и то на гонка за прасе,а през тези години,като работник в системата на горите е имал възможност и е полагал доста усилия да убие вълк и не е успял.Познавам и други хора от системата на горите,които работеха с Луминал и имат доста отстреляни вълци,но те са били в "нетрезво"състояние.Тука вече си е доста работа! :)
0

#14
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоplamen__ написа на 30.01.2013 - 12:38 :

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 12:21 :

ако не са ударени с един изстрел преди да стартират, вторият изстрел вече е при първа космическа... така че изключително постижение по моите разбирания. То си е цяло чуда да се види а камо ли два да паднат. Без труд нищо не става, така си е. Не само е застървено но и резултат има. Двоен. Вълците не са големи, имало ли е и други с тях?


Чак пък чудо да се видят жълци!!!Тука в съседни дружинки им излизаха по 5-6 в група,като свинье,изстрелят им по един автомат патрони и си бегат.Точно без труд става по-лесно според мен,а и не само според мен.Моето мнение е,че вълк се трепе случайно.Аз имам 4 от които 3 на гонка и един почти от колата на 50 метра от главния път Берковица-Монтана.Вълка не беше случайно до пътя,но аз случайно минавах.Един преподавател по лов и мой приятел,ми е разказвал,че чак 40 години след като е станал ловец е успял да убие вълк и то на гонка за прасе,а през тези години,като работник в системата на горите е имал възможност и е полагал доста усилия да убие вълк и не е успял.Познавам и други хора от системата на горите,които работеха с Луминал и имат доста отстреляни вълци,но те са били в "нетрезво"състояние.Тука вече си е доста работа! :)/>


А бакьов, не така. Не си прав. Вълк не се трепе случайно. Требе си................ А ти излиза или го виждаш случайно. Това е различно все пак. Нали писах за наште пишлигарци. Бай ти Иван например есента/миналата/ издебна сам една двойка и с бренекето рани първия/намерихме му костите след време/ а втория със съчмите го закова на място. И ако си с автоматична пушка,имаш търпението и не мърдаш,времето и вятъра са с тебе, може да ги изчакаш на позиция да дойдат много близо. И тогава всичко зависи само от тебе.Братовчеда стигна до последното лани и се усра. От шест вълка, шест истрела та със зор един. Другия го ранил и ако не беше Цецо си беше отишъл.И като ме чу че и аз гръмнах един път, той ми се обади. Да се хвали. Уебах го набързо защото видях другите три да се изтеглят високо над мене.Та от шест - само три. А пък тази година от шест само едно вълче. Та такива ми ти работи. Сака си нещо друго за вълчия лов. Случайно е само това че ще излезат на тебе а не на други.

А това със стрихинина и луминала е вече отминало. Око си требе вече. И ръка.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#15
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 12:21 :

ако не са ударени с един изстрел преди да стартират, вторият изстрел вече е при първа космическа... така че изключително постижение по моите разбирания. То си е цяло чуда да се види а камо ли два да паднат. Без труд нищо не става, така си е. Не само е застървено но и резултат има. Двоен. Вълците не са големи, имало ли е и други с тях?


Пирка,

Пак се изцепваш.Падат по два .Че и още. Прочети какво писах на градския ми.Сака си нещо по така.............. За вълците имам в предвид.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#16
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоsnipi написа на 29.01.2013 - 21:35 :

Тая мечка що не спи.Как си ходиме по гори и поля,леле,ако излезе ,от къде ще търся пресни лайна.....

Не бой се,ще има,има,имаа :D
А както казва един колега в нашата дружина (Аз не съм виждал мечка да яде човек жив),та и номера да се правиш на умрял не минава.
0

#17
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.01.2013 - 17:56 :

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 12:21 :

ако не са ударени с един изстрел преди да стартират, вторият изстрел вече е при първа космическа... така че изключително постижение по моите разбирания. То си е цяло чуда да се види а камо ли два да паднат. Без труд нищо не става, така си е. Не само е застървено но и резултат има. Двоен. Вълците не са големи, имало ли е и други с тях?


Пирка,

Пак се изцепваш.Падат по два .Че и още. Прочети какво писах на градския ми.Сака си нещо по така.............. За вълците имам в предвид.



И при нас са падали и по два но това не променя мнението ми че е изключително радко и постижение! Да не забравяме все пак че при нас и при вас общо взета са едни от местата където популацията им е най-голяма. Поне това показва отстрела. При нас за 2012 са 20-ина вука. :P/>/> без помощни средства.
А и едно е дружинката да отстреля 3, в Благоевград преди години отстреляха 9, друго сам ловец в една ситуация да отстреля 2, без значение на групов или на чакане, дебнене... Това имам предвид. Иначе с тия три и вие сте за специални поздравления защото сте отървали дивеч за пет дружинки. Минимум! :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#18
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.01.2013 - 17:54 :

Виж мнениетоplamen__ написа на 30.01.2013 - 12:38 :

Виж мнениетоpiri написа на 30.01.2013 - 12:21 :

ако не са ударени с един изстрел преди да стартират, вторият изстрел вече е при първа космическа... така че изключително постижение по моите разбирания. То си е цяло чуда да се види а камо ли два да паднат. Без труд нищо не става, така си е. Не само е застървено но и резултат има. Двоен. Вълците не са големи, имало ли е и други с тях?


Чак пък чудо да се видят жълци!!!Тука в съседни дружинки им излизаха по 5-6 в група,като свинье,изстрелят им по един автомат патрони и си бегат.Точно без труд става по-лесно според мен,а и не само според мен.Моето мнение е,че вълк се трепе случайно.Аз имам 4 от които 3 на гонка и един почти от колата на 50 метра от главния път Берковица-Монтана.Вълка не беше случайно до пътя,но аз случайно минавах.Един преподавател по лов и мой приятел,ми е разказвал,че чак 40 години след като е станал ловец е успял да убие вълк и то на гонка за прасе,а през тези години,като работник в системата на горите е имал възможност и е полагал доста усилия да убие вълк и не е успял.Познавам и други хора от системата на горите,които работеха с Луминал и имат доста отстреляни вълци,но те са били в "нетрезво"състояние.Тука вече си е доста работа! :)/>/>


А бакьов, не така. Не си прав. Вълк не се трепе случайно. Требе си................ А ти излиза или го виждаш случайно. Това е различно все пак. Нали писах за наште пишлигарци. Бай ти Иван например есента/миналата/ издебна сам една двойка и с бренекето рани първия/намерихме му костите след време/ а втория със съчмите го закова на място. И ако си с автоматична пушка,имаш търпението и не мърдаш,времето и вятъра са с тебе, може да ги изчакаш на позиция да дойдат много близо. И тогава всичко зависи само от тебе.Братовчеда стигна до последното лани и се усра. От шест вълка, шест истрела та със зор един. Другия го ранил и ако не беше Цецо си беше отишъл.И като ме чу че и аз гръмнах един път, той ми се обади. Да се хвали. Уебах го набързо защото видях другите три да се изтеглят високо над мене.Та от шест - само три. А пък тази година от шест само едно вълче. Та такива ми ти работи. Сака си нещо друго за вълчия лов. Случайно е само това че ще излезат на тебе а не на други.

А това със стрихинина и луминала е вече отминало. Око си требе вече. И ръка.


Верно бакьов!Не съм се изразил как требва!Както казваш ти-късмет е да ти излезе,а после,като се замисля, верно требва си ръка и око!Оръжието нема значение!Аз 3 съм убил с автомата,ама само по един изстрел и то единия на черна тъмница,без да светя с нищо,просто имаше сняг та се виждаше силует.А един убих с тулувка 16 кал.Това къде се иска за вълчия лов се придобива на друг лов,къде му викате ,,перушки,, :P Просто не виждам иначе как ще стане,затова мани го братчеда ти :D
Поздрави!
0

#19
Потребителя е офлайн   _МИТКО_ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 183
  • Регистр: 25.01.13
браво на колегата за постижението това ми е мечтата на мен.
0

#20
Потребителя е офлайн   dani98 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 455
  • Регистр: 15.04.13
Невероятна слука. :)
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни