БГ Лов Форум: Продавам свирки за хищници - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Продавам свирки за хищници

#1
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
Продавам свирки за хищници.
Тези свирки са доста популярни в Австралия, Англия и не само. Изобретени преди много време от Австралиец от Тентърфийлд, свирката набира популярност едва когато е усъвършенствана от своя изобретател до степен до която тя става опустошител на лисици.
Свирката е изработена от неръждаема стомана и е здрава и лека. Не оставя метален вкус в устата. С нея може да се свири много силно, както и слабо. При силно свирене може да се чуе на километър разстояние. Доста разнообразна във звуците които може да издава. Силни и слаби звуци с висок и нисък тон и различна дрезгавост.
Тази доста проста на пръв поглед свирка всъщност се оказа доста сложна от гледна точка на настройка. Разположението и големината на двата отвора един спрямо друг се оказаха една дълга и безкрайна възможност от комбинации, за жалост малко от тях имащи очаквания ефект. Така завършеният продукт обаче има опустошителният ефект описан и изпробван от създателя и. В допълнение към това с тази свирка могат да бъдат възпроизведени звуци за примамване на сръндак.
Реални звуци за хищник от свирката може да чуете на видеото, а звук за сръндак като кликнете на прикачения файл.



Звук за примамване на сръндак... Прикачен файл  surna1.mp3 (215,54K)
Брой сваляния: 1708

Цената на свирката е 10лв. с включена доставка до офис на Еконт във вашия град.
GSM 0899808809

Прикачено изображение: IMG_3175 namalena.JPG Прикачено изображение: IMG_3174.JPG Прикачено изображение: IMG_3180.JPG
0

#2
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
За около година, пробвах няколко такива подобни ламаринки / самоделки, но на същия принцип / . Нищо не стана,но то си от мен със сигурност ! Иначе колеги ги ползват с успех, въпрос на свикване, е аз не можах .., което не означава, че не работи . Всичко е проба - грешка, пък за 10лв. си струва да опиташ . Познвам хора, които си накупиха бая скъпи свирчоци .... и нищо .... така, че ......
0

#3
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Колега пусни няколко снимки и от други страни, така, че да се добие представа за формата!
А ако имаш и клип как точно се свири с нея (различните звуци) с някакво разяснение ще е много добре!
Цената е нищожна, ако има този ефект!
Поздрави
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#4
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
Колеги, не съм правил клип за техниката на свирене, защото едва ли на някой ще му е приятно да ми гледа езика и устата на близък кадър :D/>/>/>/> освен моя зъболекар разбира се.
Мога набързо да разясня как се свири. Нарочно си играх и експериментирах доста време за да направя свирка с която да се свири по-лесно. Други подобни свирки са трудни за свикване и това ме провокира. Смятам, че с моята се свири далеч по-лесно, а и така успях да докарам звука за сърна. Той се постига чрез промяна на позицията на езика.
Свирката се хваща между палеца и показалеца. Захапва се с устни така, че кръглите отвори, които са отдолу и отгоре да останат в устната кухина и опирате език в ръба на свирката. В тази позиция се опотвоте да кажете буквата Ш.
Ако с пръстите уплътните страничните кухини, свирката ще издава много по-силни звуци.
Звукът за сърна се постига чрез промяна на позицията на езика, като когато се свири с пръсти. Повдигате върха на езика към небцето и опирате ръба на свирката с дъното на езика.
В YouTube има и клипчета на по-смели хора :D/>/>/> описващи как се свири. Ето един линк: http://www.youtube.c...h?v=WblmozbFwl4

Искам да отбележа, че звуците от клиповете включително и моя дават само бегла представа за силата и качеството на звука на свирката. Това е заради аматьорската звукозаписна техника използвана и високите честоти, които свирката възпроизвежда.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: snimka.jpg

0

#5
Потребителя е офлайн   edin_lud80 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 129
  • Регистр: 28.04.10
много странна свирка
0

#6
Потребителя е офлайн   ORHi78 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 606
  • Регистр: 26.05.08
Отдавна търся такава, понеже много я хвалят чуждестранните хищничари във виртуалното пространство и на много места я водят "Best fox call". Изработих с подръчни материали две, но звука не ми хареса, понеже не можах да намеря подходяща ламаринка и да докарам дупките, така, че да излиза исканият звук. Писах по форумите, че търся - имаше двама трима, които са се сдибили чрез поръчки от чужбина или от приятели живеещи там, но не си ги даваха. Отзивите бяха добри. Имам и други свирки, но всеизвестно е че хищника свиква с едни и същи звуци и трябва да им предлагаме различини... Така че аз искам един брой и съм писал ЛС на колегата тази сутрин. Ако я прати навреме ще тествам и ще пиша резултати.
0

#7
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Ако на сръндаци не действа не се косете, проблемът не е във свирката а в сръндака. Почти няма сръндак който да не хваща разликите спрямо реалността при всички свирки. А и трябва голямо майсторство.

За хищник освен със свирки става и като драскаш по дървесна кора, хищникът идва да види дали драскащият става за ядене. А драскането за разлика от свиренето е по-лесно. Не трябва да се драска силно и ефект има.

Свирката като гледам е на прилична цена.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#8
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
Ето още звуци....Прикачен файл  zvuk.mp3 (119,49K)
Брой сваляния: 772
0

#9
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоORHi78 написа на 21.03.2013 - 13:21 :

Отдавна търся такава, понеже много я хвалят чуждестранните хищничари във виртуалното пространство и на много места я водят "Best fox call". Изработих с подръчни материали две, но звука не ми хареса, понеже не можах да намеря подходяща ламаринка и да докарам дупките, така, че да излиза исканият звук. Писах по форумите, че търся - имаше двама трима, които са се сдибили чрез поръчки от чужбина или от приятели живеещи там, но не си ги даваха. Отзивите бяха добри. Имам и други свирки, но всеизвестно е че хищника свиква с едни и същи звуци и трябва да им предлагаме различини... Така че аз искам един брой и съм писал ЛС на колегата тази сутрин. Ако я прати навреме ще тествам и ще пиша резултати.


И аз хвърлих едно писмо на колегата, няма да си само ти я ...... :D
0

#10
Потребителя е офлайн   gotiniqt 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 02.03.11

Виж мнениетоinfinity написа на 20.03.2013 - 21:47 :

Прикрепен файл IMG_3174.JPGПродавам свирки за хищници.
Тези свирки са доста популярни в Австралия, Англия и не само. Изобретени преди много време от Австралиец от Тентърфийлд, свирката набира популярност едва когато е усъвършенствана от своя изобретател до степен до която тя става опустошител на лисици.
Свирката е изработена от неръждаема стомана и е здрава и лека. Не оставя метален вкус в устата. С нея може да се свири много силно, както и слабо. При силно свирене може да се чуе на километър разстояние. Доста разнообразна във звуците които може да издава. Силни и слаби звуци с висок и нисък тон и различна дрезгавост.
Тази доста проста на пръв поглед свирка всъщност се оказа доста сложна от гледна точка на настройка. Разположението и големината на двата отвора един спрямо друг се оказаха една дълга и безкрайна възможност от комбинации, за жалост малко от тях имащи очаквания ефект. Така завършеният продукт обаче има опустошителният ефект описан и изпробван от създателя и. В допълнение към това с тази свирка могат да бъдат възпроизведени звуци за примамване на сръндак.
Реални звуци за хищник от свирката може да чуете на видеото, а звук за сръндак като кликнете на прикачения файл.



Звук за примамване на сръндак... Прикрепен файл surna1.mp3

Цената на свирката е 10лв. с включена доставка до офис на Еконт във вашия град.
GSM 0899808809

Прикрепен файл IMG_3175 namalena.JPG Прикрепен файл IMG_3174.JPG Прикрепен файл IMG_3180.JPG

Колега от теб съм купувал 2 чифта обувки ама дали ще свикна на тва чудо.Трябва ми за чакали и лисици
0

#11
Потребителя е офлайн   ancho69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 385
  • Регистр: 08.02.11
сега получих свирката и съм много доволен.бърза и коректна доставка ,отлична изработка на визия,звуците бързо и лесно се усвояват -нямах търпение и още в колата почнах .засега е ок.
0

#12
Потребителя е офлайн   ORHi78 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 606
  • Регистр: 26.05.08

Виж мнениетоancho69 написа на 22.03.2013 - 12:05 :

сега получих свирката и съм много доволен.бърза и коректна доставка ,отлична изработка на визия,звуците бързо и лесно се усвояват -нямах търпение и още в колата почнах .засега е ок.

И аз си получих свирката - благодаря на колегата. Наистина е много добре направена и звуците са супер. Даже мисля, че докарах и звука за примамване на сърни, въпреки, че едва ли ще ми трябва. Ще пиша след проба в бойни условия как е.

П.П. Ти си започнал в колата да пробваш... аз започнах още в офиса на Еконт - едната служителка е тревопасна явно и не реагира, но другата по-младичката е с едни хитри очичики и русо червена грива... първо си отвори широко очите, наостри ушички, горната и устна сякаш леко се повдигна и й се показаха зъбите ..., леееко наклони глава надясно, след това наляво, изведнъж стана рязко от бюрото и хукна към мене... :blink:/> Спрях я с изсвирване на 1м. от мен преди да ме прегази :P/> Казвам ви свирката работи! :D/>
0

#13
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08

Виж мнениетоORHi78 написа на 22.03.2013 - 15:24 :

Виж мнениетоancho69 написа на 22.03.2013 - 12:05 :

сега получих свирката и съм много доволен.бърза и коректна доставка ,отлична изработка на визия,звуците бързо и лесно се усвояват -нямах търпение и още в колата почнах .засега е ок.

И аз си получих свирката - благодаря на колегата. Наистина е много добре направена и звуците са супер. Даже мисля, че докарах и звука за примамване на сърни, въпреки, че едва ли ще ми трябва. Ще пиша след проба в бойни условия как е.

П.П. Ти си започнал в колата да пробваш... аз започнах още в офиса на Еконт - едната служителка е тревопасна явно и не реагира, но другата по-младичката е с едни хитри очичики и русо червена грива... първо си отвори широко очите, наостри ушички, горната и устна сякаш леко се повдигна и й се показаха зъбите ..., леееко наклони глава надясно, след това наляво, изведнъж стана рязко от бюрото и хукна към мене... :blink:/>/> Спрях я с изсвирване на 1м. от мен преди да ме прегази :P/>/> Казвам ви свирката работи! :D/>/>

Браво ORHi78, а аз си губя времето с тези :D Прикачено изображение: IMG_3217.JPG
0

#14
Потребителя е офлайн   Веселин Милов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 196
  • Регистр: 06.01.12
И аз вчера си взех една такава свирчица от колегата infinity.Трябвашеми малко време докато заработи,но с малко'духане' и посвикнах и зайко почна да врещи(не всеки път го докарвам, но с повечко тренировки,ще стане).Още несъмя пробвал реално но мисла че ще има ефект.За тия пари си струва да сия закича на врата като тръгна за хищник та дори и като медальон.Пожелавам слука на всички хищничари с нея. :skeet-shooting:
0

#15
Потребителя е офлайн   ancho69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 385
  • Регистр: 08.02.11

Виж мнениетоORHi78 написа на 22.03.2013 - 15:24 :

Виж мнениетоancho69 написа на 22.03.2013 - 12:05 :

сега получих свирката и съм много доволен.бърза и коректна доставка ,отлична изработка на визия,звуците бързо и лесно се усвояват -нямах търпение и още в колата почнах .засега е ок.

И аз си получих свирката - благодаря на колегата. Наистина е много добре направена и звуците са супер. Даже мисля, че докарах и звука за примамване на сърни, въпреки, че едва ли ще ми трябва. Ще пиша след проба в бойни условия как е.

П.П. Ти си започнал в колата да пробваш... аз започнах още в офиса на Еконт - едната служителка е тревопасна явно и не реагира, но другата по-младичката е с едни хитри очичики и русо червена грива... първо си отвори широко очите, наостри ушички, горната и устна сякаш леко се повдигна и й се показаха зъбите ..., леееко наклони глава надясно, след това наляво, изведнъж стана рязко от бюрото и хукна към мене... :blink:/>/> Спрях я с изсвирване на 1м. от мен преди да ме прегази :P/>/> Казвам ви свирката работи! :D/>/>


то и зад мен имаше,тичат жна върволица ама нема как да ги газя на заден................пък ти таз ,,лисичка,,се оправяй немой цел живот да теглим....нищо лично жив и здрав и много слука
0

#16
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
И аз си получих днес поръчаната свирка!
Колегата е точен - всичко отговаря на описанието!
Почвам усилени тренировки!
Бая "духане" падна първия час, оглеждам се, ама няма нищо!
:D :D :D
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#17
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
И аз днес си поръчах, ще изчакам до пристигне и се започва. Па до тогава най вероятно вече ще присъстват и снимки със слука в секцията. Аде наслука на всички хищничари.
0

#18
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
Ако някой се затруднява със звука за сръндак, обърнете свирката обратно и пробвайте като слагате върха на езика в близост до един от двата отвора. Просто експериментирайте и резултата ще дойде.
0

#19
Потребителя е офлайн   joud 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 57
  • Регистр: 20.05.09
благодаря колега свирката е доставена

http://www.youtube.c...NjdK4p_5lg&NR=1
0

#20
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08

Виж мнениетоjoud написа на 25.03.2013 - 15:25 :

благодаря колега свирката е доставена

http://www.youtube.c...NjdK4p_5lg&NR=1


Хубаво видео колега, но не се старайте непременно да запушите страничните отвори с пръсти. Точно това съм се постарал да избегна при моите свирки за да се свири по-лесно. Някои свирки го изискват и ако не са запушени отстрани докрай с пръсти, просто не свирят. Това, обаче ги прави трудни за свикване.
При моята свирка се иска просто да поставите отворите зад устни и да опрете език в ръба. Ако запушите с пръсти страничните отвори ще получите много по-силен звук, но запушвайте само това, което е извън устата. Не е нужно да си пъхате пръстите в устата, защото е страшно неудобно.
0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни