БГ Лов Форум: Когато гончето гони продължително и на далеч! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (16 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Когато гончето гони продължително и на далеч! Как преодолявате този негов недостатък?

#201
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Да, хич не са месари а откраднали езика на глегана който е отстрелял Пламен. Такива ми ти работи. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#202
Потребителя е офлайн   DES.EXCHANGE 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 23
  • Регистр: 14.10.09
Ако кучето (зайчар) гони заек и за 40-50 мин. заека не излиза на пусия, гончето трябва ли да спре да гони...?
Същото е и в лова на прасета, ако прасето (най-често по-едричко), ако се върти из гъстите места из района, кучето трябва ли да се отказва, май не, нали? Сигирно е...
Решенията могат да са:
1.кучето да е обучено да се връща (най-важното), но голяма част от кучетата, дори не си знаят имената, какво остава за друго...
2. ловувате с кръстоски и т.н., да гонят по-кратко
3. или шеговито решение е заставате на правилните места, одстреляте колкото е разрешено и оставяте кучето и то да се порадва :)
Искаме, искаме, но трябва и да даваме....
0

#203
Потребителя е офлайн   DES.EXCHANGE 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 23
  • Регистр: 14.10.09

Виж мнениетоnikstuch написа на 09.09.2013 - 22:26 :

Виж мнениетоpet66666 написа на 09.09.2013 - 22:02 :

Четох, четох и реших и аз да взема отношение по темата.
Първо всички знаете, че по-старите кучкари не знаят какво е това интернет.
Второ не е задължително да си стар за да знаеш за кучетата с които се е ловувало и се ловува в балкана. Това се учи по "наследство и от много ходене по баирите" с кучета.
През 80-те години по нашия край "Стара планина" предимно се ловуваше с гончета.Те бяха чакалести(сега трицветни),арапести (бг гончета),с повече кафяво(балкански гончета)и не на последно място бараци.Като всички бяха кръстосвани с цел търсене на най-добри работни качества - "голям мерак за намиране и дълго гонене на всякакъв дивеч"-сърцати кучета.Екстериора беше тънка опашка,къс косъм, голяма глава и уши.Повечето притежаваха "големи гласове".По това време по нашия край вече имаше прасета( старите ловци за първи път видели диво прасе през 1960г..Още тогава ползвали предимно "чобански кучета" за лов на прасе "дива свиня".До настъпването на демокрацията имаше прасета и за техния лов баща ми беше събрал група от 7 кучета (най-вече чобански,защото те си бяха научени и мелези от такива и гончета, и от "вълча порода"(немска овчарка)и гончета.Тези кучета не искат отзоваване.
Но понеже знаете какво е мерак по гончетата имахме и такива.Като най-много ни харесваха арапестите.През 1986г. имахме две мъжки кучета от развъдника в Русе.Едното Бисер гонеше по 2-3 часа всичко и имаше глас ама глас.Извеждаш го, заставаш там където знаеш,че ще пресече дивеча "предимно заек" и го пускаш.След малко, ако е през деня чуваш едно "преяждане" (много зачестен лай) и после "кяване"(даване на глас по дирята-поновому)ама като песен.Гласът му се лееше по баирите и ехото отекваше по деретата.Това събужда по-силно чувство от първата любов.По някое време чуваш го наближава все със същото "редене" и заека хоп по пътеката и право при теб.Сега четем само обяви "бг гончета от работещи родители само на прасе", а някои и само от "работещи родители".То хора много безработни ама кучетата "работещи".
При нас от доста години няма прасета както преди и като поведеш мелезите, и цял ден едно не каже баф....остава ти ритането на камъни по баирите.
Гончетата са гончета за да гонят и то дълго като отделям тия които цял ден си "лаят опашката"(макар и вече много далеч от дивеча продължават да прелайват).
През последните години почти всички ловци целенасочено въдят само късо гонещи кучета, които и без отзоваване се връщат бързо. На много от тях собствениците им гоначи им търсят прасетата.
Най хубавите качества на едно гонче са да търси,да намира,да гони дълго,да те търси и да не се хваща от чужд човек.
Ама няма как да обясниш на човек, който тръгнал в балкана с голямата раница за месо.
Къде отиде удоволствието само да слушаш гончето ти как гони и после да коментираш с приятеля си кое има по хубав глас и откъде е прекарало дивеча.

:thumbsup:/>

Браво
0

#204
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 09:25 :

Да, хич не са месари а откраднали езика на глегана който е отстрелял Пламен. Такива ми ти работи. :D/>


Така беше,нема какво,ама аз не едем език и не ми пука :) Целата глава им давам,само зъбите да си взема,ако има такива.Мене ме вълнуват рибиците :D на некое по младо прасенце.А гледал ли си некой, как си оправя некое животно и леко,леко да спусне една рибичка в бутуша,а това видел ли си?Не е за фалба,ама го има и това :)
0

#205
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоDES.EXCHANGE написа на 10.09.2013 - 10:07 :

Ако кучето (зайчар) гони заек и за 40-50 мин. заека не излиза на пусия, гончето трябва ли да спре да гони...?
Същото е и в лова на прасета, ако прасето (най-често по-едричко), ако се върти из гъстите места из района, кучето трябва ли да се отказва, май не, нали? Сигирно е...
Решенията могат да са:
1.кучето да е обучено да се връща (най-важното), но голяма част от кучетата, дори не си знаят имената, какво остава за друго...
2. ловувате с кръстоски и т.н., да гонят по-кратко
3. или шеговито решение е заставате на правилните места, одстреляте колкото е разрешено и оставяте кучето и то да се порадва :)/>
Искаме, искаме, но трябва и да даваме....

Колега препоръчвам ти да прочетеш цялата тема и там ще видиш че горе-долу нещата са изчерпани. Куче което не си знае и името СИ ЗАСЛУЖАВА да се пита стопанина му какви ги е вършил с това куче или какви хич не ги е вършил. То наистина при такова куе какво друго да остава. Такива стопани пробват, сменят кучета и така докато "СЕ РОДИ" някое научено. Ама често цял живот не се ражда нито едно.

2. Всяко куче може да се научи да гони накъсо. Аз предпочитем мелези НАЙ-ВЕЧЕ защото са по-жизнени от тяснопородните, продукт на различни гени, по-устойчиви на болести, ако щете и по характерови, по уникални, лесни за обучение, направо казано УМНИ кучета. Но основното е жизнеността и здравето.

3. То кучето ще се порадва, ама при отстреляния дивеч и после като го погалиш, нахраниш, ако щеш изкъпеш... Дойде ли да се радва извън лова на някакъв си негов лов, пиши го минус за в бъдеще.

Желая ти успех във форума и в лова и в кучкарството...

Мое куче ако не ме е виждало един ден полудява от кеф като ме види, така и като го отзова идва с кеф, защото знае че лова не спира а продължава съвсем скоро. Че и почивка да има, кучето пак е конфортно. Примерно на птичи лов като имах птичар - сядам под някоя сянка, команда и песа като е слънчасал отива до близката река, топи се и се връща освежен и ловът продължава но не да се мъчи песко. А някои им носят вода на ръце... Подремвал съм си за половин час и един нос ме побутва и продължаваме. Сега не гледам пилчар по съображения че съм си намалил отстрелната норма на пернат до 3 пъдпъдъка и 3 гургулици и си я покривам обще взето и без пес. Иначе пилчара ми е показвал и къде има диво свинье, е вярно че веднъж дваж едва не стана на кайма ама това е... Па и хищници падаха на тоя пилчар... Минали времена. Та всеки сам си прави кучето а при някои то се само "ражда". :)

Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#206
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоplamen__ написа на 10.09.2013 - 11:55 :

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 09:25 :

Да, хич не са месари а откраднали езика на глегана който е отстрелял Пламен. Такива ми ти работи. :D/>/>


Така беше,нема какво,ама аз не едем език и не ми пука :)/> Целата глава им давам,само зъбите да си взема,ако има такива.Мене ме вълнуват рибиците :D/> на некое по младо прасенце.А гледал ли си некой, как си оправя некое животно и леко,леко да спусне една рибичка в бутуша,а това видел ли си?Не е за фалба,ама го има и това :)/>



Не съвм видял подобен бизнес тактически подход. При нас не се "обезкостява", който удари сам си реже главата като го поощряваме и повече от врата да си резне, а после със сатъра месо, кокали всичко заминава транжирано и от рибиците нищо не остава. Да ти кажа има нерези да ядеш и ушите ти плющат и са по-вкусни от малко прасе. Тая работа обаче става октомври-ноември по време на секса стават на джапанка и на дъвчене и на аромат. :D

Виж за зъбите те поздравявам. Особено ако са впечатляющие.

Езика е доста вкусен, ама човек да знае да го наготви.... почти мозък става. Едно другарче ме лъже че ще ме научи да хващам едри сомове. Е това е доста вкусно нещо на шайбици и в тиганя. Мисля да порибарствам - септември месец на риарлъка даже май и до Данюба ще стигна ... вече зная да чегъртам с кльонка.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#207
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 12:12 :

Виж мнениетоplamen__ написа на 10.09.2013 - 11:55 :

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 09:25 :

Да, хич не са месари а откраднали езика на глегана който е отстрелял Пламен. Такива ми ти работи. :D/>/>/>


Така беше,нема какво,ама аз не едем език и не ми пука :)/>/> Целата глава им давам,само зъбите да си взема,ако има такива.Мене ме вълнуват рибиците :D/>/> на некое по младо прасенце.А гледал ли си некой, как си оправя некое животно и леко,леко да спусне една рибичка в бутуша,а това видел ли си?Не е за фалба,ама го има и това :)/>/>



Не съвм видял подобен бизнес тактически подход. При нас не се "обезкостява", който удари сам си реже главата като го поощряваме и повече от врата да си резне, а после със сатъра месо, кокали всичко заминава транжирано и от рибиците нищо не остава. Да ти кажа има нерези да ядеш и ушите ти плющат и са по-вкусни от малко прасе. Тая работа обаче става октомври-ноември по време на секса стават на джапанка и на дъвчене и на аромат. :D/>

Виж за зъбите те поздравявам. Особено ако са впечатляющие.

Езика е доста вкусен, ама човек да знае да го наготви.... почти мозък става. Едно другарче ме лъже че ще ме научи да хващам едри сомове. Е това е доста вкусно нещо на шайбици и в тиганя. Мисля да порибарствам - септември месец на риарлъка даже май и до Данюба ще стигна ... вече зная да чегъртам с кльонка.


При нас се реже главата така ,че ушите да останат към тялото :D :D
0

#208
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Аз да съм на твое място поне веднъж ще гръмна във въздуха та ушитеда си останат и отидат с тялото. Па нека режат езика ама като го стигнат. Имахме един подобен гост и тоя успя успешно сам да си затвори вратата, стана персона нон грата.

На такива им требат по-дългагонещи, та като падне да е далеко и да го впрегнеш да влачи по възможност срещу дерето. :D Докато пролае и провие.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#209
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 12:37 :

Аз да съм на твое място поне веднъж ще гръмна във въздуха та ушитеда си останат и отидат с тялото. Па нека режат езика ама като го стигнат. Имахме един подобен гост и тоя успя успешно сам да си затвори вратата, стана персона нон грата.

На такива им требат по-дългагонещи, та като падне да е далеко и да го впрегнеш да влачи по възможност срещу дерето. :D/> Докато пролае и провие.


Не не,знаеш ли какво ги правех луди.Имах един Хари,дртхаар.Има го по снимки из форума,не е жив вече,много воювахме с него :( Хари като го питам:Как лаеш прасетата,кажи мойто момче?И той почва да лае,колко пъти и колко искам дълго.И като сме в некой гъсталак и ми стане ясно,че прасета нема и аз го накарам да лае.Лае,лае на место и аз гръмна веднъж,а ония на пусиите им треперат ръцете,чекат свинье да излизат.Гадно нали!Ама по-гадно е че после не верват,че аз съм стрелял и нема нищо,що баш се не случва :P Аз викам лаеше в еди капини,белка ли беше,какво беше,гръмнах да му помогна и нарочно бегам и си говора нещо с некой,ама леко и те хептен лапат въдицата :D
0

#210
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Бравос! :D А ние имаме друг майтап - утрепаме като гоначи някое прасе (прилага се от всички гоначи които имат слука, тоест и на мой гръб като съм на пусия :D ) и свършва гонката, излизат гоначите и почва моабета, ами излезе ли нещо, не, а сега тук и ще гоним, там ли, така ли иначе ли, лъжи-мажи и вече тръгваме да редиме пусиите и гоначите викат, айде да дерете като не ставате за пусии. И после пусиите оправят прасето а гоначите си пийват ракийца и ги майтапят че са кьорави и прасетата не са видяли а са минали през тях а също така да си признаят коя пусия е изпуснала прасето а то ранено е паднало при гоначите. ;) ;) ;) Че веднъж един младичък се върза и взе да казва че той го е ранил. :D С което оркестър ако имаше трябваше да свири топ туш!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#211
Потребителя е офлайн   Петко Маринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 26.08.09

Виж мнениетоplamen__ написа на 10.09.2013 - 06:44 :

Виж мнениетоpet66666 написа на 09.09.2013 - 22:02 :

Четох, четох и реших и аз да взема отношение по темата.
Първо всички знаете, че по-старите кучкари не знаят какво е това интернет.
Второ не е задължително да си стар за да знаеш за кучетата с които се е ловувало и се ловува в балкана. Това се учи по "наследство и от много ходене по баирите" с кучета.
През 80-те години по нашия край "Стара планина" предимно се ловуваше с гончета.Те бяха чакалести(сега трицветни),арапести (бг гончета),с повече кафяво(балкански гончета)и не на последно място бараци.Като всички бяха кръстосвани с цел търсене на най-добри работни качества - "голям мерак за намиране и дълго гонене на всякакъв дивеч"-сърцати кучета.Екстериора беше тънка опашка,къс косъм, голяма глава и уши.Повечето притежаваха "големи гласове".По това време по нашия край вече имаше прасета( старите ловци за първи път видели диво прасе през 1960г..Още тогава ползвали предимно "чобански кучета" за лов на прасе "дива свиня".До настъпването на демокрацията имаше прасета и за техния лов баща ми беше събрал група от 7 кучета (най-вече чобански,защото те си бяха научени и мелези от такива и гончета, и от "вълча порода"(немска овчарка)и гончета.Тези кучета не искат отзоваване.
Но понеже знаете какво е мерак по гончетата имахме и такива.Като най-много ни харесваха арапестите.През 1986г. имахме две мъжки кучета от развъдника в Русе.Едното Бисер гонеше по 2-3 часа всичко и имаше глас ама глас.Извеждаш го, заставаш там където знаеш,че ще пресече дивеча "предимно заек" и го пускаш.След малко, ако е през деня чуваш едно "преяждане" (много зачестен лай) и после "кяване"(даване на глас по дирята-поновому)ама като песен.Гласът му се лееше по баирите и ехото отекваше по деретата.Това събужда по-силно чувство от първата любов.По някое време чуваш го наближава все със същото "редене" и заека хоп по пътеката и право при теб.Сега четем само обяви "бг гончета от работещи родители само на прасе", а някои и само от "работещи родители".То хора много безработни ама кучетата "работещи".
При нас от доста години няма прасета както преди и като поведеш мелезите, и цял ден едно не каже баф....остава ти ритането на камъни по баирите.
Гончетата са гончета за да гонят и то дълго като отделям тия които цял ден си "лаят опашката"(макар и вече много далеч от дивеча продължават да прелайват).
През последните години почти всички ловци целенасочено въдят само късо гонещи кучета, които и без отзоваване се връщат бързо. На много от тях собствениците им гоначи им търсят прасетата.
Най хубавите качества на едно гонче са да търси,да намира,да гони дълго,да те търси и да не се хваща от чужд човек.
Ама няма как да обясниш на човек, който тръгнал в балкана с голямата раница за месо.
Къде отиде удоволствието само да слушаш гончето ти как гони и после да коментираш с приятеля си кое има по хубав глас и откъде е прекарало дивеча.


Поздравления за този пост!!!Точно,гончето е гонче да гони,да може да гони всичко,а как ще се специализира,зависи от това какво му се бие!
Аз умирам за такива дето гонят заек и не може ли да гони заек ,не искам да чувам за такова.А може ли заека да гони е куче,можеш да си губиш времето с него.Специално за теб колега един клип с не добро качество,на едно мое куче.Кучето на клипа вдига заека за втори път,гонят го две кучета,едното с по дебелия глас,което слабо се чува е на една година,когато е сниман клипа.Трудно се снима такова нещо!По поведението на кучката разбрах,че заека е легнал и всеки момент тя ще го намери и така и стана,имах готовност да снимам.И понеже те усещам каква "музика" обичаш :)/> Заповядай:

http://www.clip4e.co...ane_na_zaek.htm

Който си знае - знае.Точно за това става дума.По нашия край казваме, че кучето се "преяжда" ( това става като вдигне и види дивеча или е непосредствено пред него и дирята е много прясна.Наистина това е мелодия за ушите, според мен на истинския ловец, както песните на Славка Калчева(предвид гласа и) за любителите на народно.Поздрави!
Pet. Marinov
0

#212
Потребителя е офлайн   Петко Маринов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 26.08.09

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 07:40 :

Мелодията съм съгласен че я има, при дългагонещо гонче, но сам казваш че резултатите са по-слабички. Имах мелез който беше професор на заек, при това един да има го вдига. Но за мен заекът е пишман лов и не представлява интерес. Ако говорим за месарство в лова, точно ловът на заек е най-вързан с месарството. Особено като се мине норма и срам.

Наистина всеки си заслужава кучето. Та малко ли мелези и бараци гонят на дълго... Основният фактор е самият ловец, ами щом ви харесва на дълга то ще ви гонят на дълго.

Ако сметнем позитиви и неготиви, то дългато гонене далеч отстъпва на късото гонене.

Ето преглед, оже да допълните:

Плюсове на дългато:

- мелодия, емоции, продължителност, ловно напрежение;

- може да ти докара дивеч от при съседите;

- сред дългогонещите и то точно гончета е разпространено лаенето по стари дири, което често е в контрапосока на гонката и пречи на гоначите и други кучета да си вършат работата. От такива кучета вредета е по-голяма отколкото ползата. Кучето трябва да лае само когато вдигне дивеча и го гони. По дири от оня ден, файда няма, освен ако някое животно не му издържат нервите и дръпне да бяга и то точно към пусиите или към някой окумуш гонач.

- в гонката остава доста спокоен дивеч, след като гончето или кучето се залепи на гърба на едно животно;

- вероятността гоненото животно да бъде отстреляно е по-голяма отколкото при една къса гонка, защото като стигне до пусиите и ги мине дълго гонещото може да върне дивеча пак в пусията (стига съседите да не са го отстреляли или пък някоя по-по-по-седваща дружинка)


Недостатъци на дългото:

- губи се време за чакане на кучета;

- че и се търсят кучета след излета;

- трудно се отзовават, защото не са обучавани по тая тема, а като станат на години обучението е почти изключително трудно;

- дългото гонене изтощава дивеча особено сърна и заек, води до заболеваемост и снижено възпроизводство, лоши трофейни качества на често гонените дълго животни;

- дългото гонене прогонва дивеча от дадена ловна територия, който просто иска да оцелее; При късото особено ако е до километър-два дивеча въобще не се разселва повлиян от лова, а от естествените си нужди и процеси. Често плътността на дивеча при късо гонене е по-висока в пъти.

- по-малкото гонени животни в района на гонката означават по-малко слука и по-малко основания за реални емоции;

- съществува повишен риск от кражба на кучето;

- консумирате месо, пълно с пикочна и млечна киселина както и токсини отделени от дългогоненото жинотно което накрая сте отстреляли, за сметка на хранителните вещества; Тия токсини затлачват вашата храносмилателна и отделителна система, натрупват се и се абсорбират от вашия организъм и водят до усещане за дисконфорт и повишени нива на неблагоприятни показатели в кръвната картина. Един от признаците е липса на трупно вкочаняване на такова месо, както е при болни и измършавяли животни.

- съществува риск кучето да стане жертва на вълци;

- кучето оставя доста непрогонен периметър от гонката;

- често кучето като изскубе близо до пусиите и прелае в техния район още в началото на гонката, води до насочване на вдигнатия от други кучета и гоначите дивеч в обратна посоко през гоначите или встрани;

- при установяване на преместване на дивеч в гонката например свине минават от един гъсталак в съседен често си нямаме куче което да насочим да подкара въпросния дивеч;

- провеждат се по-малко на брой гонки, с по- голяма дължина но и площта е по-малко от късите гонки сумарно, защото много време се отделя на чакане на гончета-мелези и кви ли не дългогонещи...

- затруднен е и моторизирания лов поради прословутото търсене и чакане на кучета, чиято ориентация от ползването на транспортни средства се атруднява;

- някои дългогонещи вместо да се върнат си отиват на стартовата площадка, обекновено сборния пункт, а ако домът им е наблизо, директно вкъщи и ако кучето веднъж идва три пъти се прибира в офиса, то ловеца се чуди да го чака ли или не;

Който иска да допълни.

Поздрави!

Колега, ако мога с твое позволение да те нарека такъв!
Ако знаех, че толкова много тачиш късо гонещите гончета, до тази година имах много за подаряване.
Кои мелези според теб гонят дълго, кръстоска - гончета с гончета на които ти викаш мелези или различни по породна група, които аз назовавам мелези,ако въобще принадлежат към някоя.
Най-голямата глупост, която съм чувал е , че лова на заек с гонче е "месарски".Не е казано,че на всяка цена трябва да убиеш заека.Слушането на гоненето ти явно не разбираш, сигурно защото си от "модерните ловци".Ами гончето ти ако гони добре заек, значи на друг лов ще е професор.Това също сигурно не можеш да разбереш.
Ако някой мелез се увлича, в повечето случаи е с други кучета но пак не иска отзоваване.
С късо гонещи кучета не можеш да ловуваш на заек,лисица и чакал.
От поста ти също разбирам, че "май ти си падаш по месарството" след като разясняваш за качествата на месото ,за многото на брой къси гонки,бързото придвижване с джиповете и "сакън да не иде на другата дружинка".
И най-сетне разбери ,че гончето е гонче за да гони всичко и по дълго(ама както трябва).
Като не искаш да чакаш куче си води мелез ама "истински"(с такъв ще има много месо),само да има прасета.
Повечето гончета, които са ни "изчезнали" са били винаги след прасе или сърна и бъди сигурен,че тях не можеш ги отзова,ако ще да си ги обучавал от пеленачета , защото сърцата им са на гончета, а не само кръстени,че са гончета.
Преди не се ходеше с джипове на лов и бъди сигурен, че емоциите преживени в лова бяха много повече, защото имаше кучета, които търсят,намират и гонят ама не 200 метра с няколко обаждания.
Pet. Marinov
0

#213
Потребителя е офлайн   nikstuch 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 658
  • Регистр: 20.08.11
Не само аз имам впечатлението че откакто навлезнаха джиповете масово в лова почнаха да се търсят "гончета" дето "гонят" на късо. И разни мелези дето не лаят а задържат.
Какви бяха ловните групи за дива свиня преди и сега?
„Никой не е по-силен от слабостите си.“ Чудомир
0

#214
Потребителя е офлайн   brakoniera_pz2 

  • бракониер
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1782
  • Регистр: 25.11.08

Виж мнениетоpet66666 написа на 10.09.2013 - 19:06 :

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 07:40 :

Мелодията съм съгласен че я има, при дългагонещо гонче, но сам казваш че резултатите са по-слабички. Имах мелез който беше професор на заек, при това един да има го вдига. Но за мен заекът е пишман лов и не представлява интерес. Ако говорим за месарство в лова, точно ловът на заек е най-вързан с месарството. Особено като се мине норма и срам.

Наистина всеки си заслужава кучето. Та малко ли мелези и бараци гонят на дълго... Основният фактор е самият ловец, ами щом ви харесва на дълга то ще ви гонят на дълго.

Ако сметнем позитиви и неготиви, то дългато гонене далеч отстъпва на късото гонене.

Ето преглед, оже да допълните:

Плюсове на дългато:

- мелодия, емоции, продължителност, ловно напрежение;

- може да ти докара дивеч от при съседите;

- сред дългогонещите и то точно гончета е разпространено лаенето по стари дири, което често е в контрапосока на гонката и пречи на гоначите и други кучета да си вършат работата. От такива кучета вредета е по-голяма отколкото ползата. Кучето трябва да лае само когато вдигне дивеча и го гони. По дири от оня ден, файда няма, освен ако някое животно не му издържат нервите и дръпне да бяга и то точно към пусиите или към някой окумуш гонач.

- в гонката остава доста спокоен дивеч, след като гончето или кучето се залепи на гърба на едно животно;

- вероятността гоненото животно да бъде отстреляно е по-голяма отколкото при една къса гонка, защото като стигне до пусиите и ги мине дълго гонещото може да върне дивеча пак в пусията (стига съседите да не са го отстреляли или пък някоя по-по-по-седваща дружинка)


Недостатъци на дългото:

- губи се време за чакане на кучета;

- че и се търсят кучета след излета;

- трудно се отзовават, защото не са обучавани по тая тема, а като станат на години обучението е почти изключително трудно;

- дългото гонене изтощава дивеча особено сърна и заек, води до заболеваемост и снижено възпроизводство, лоши трофейни качества на често гонените дълго животни;

- дългото гонене прогонва дивеча от дадена ловна територия, който просто иска да оцелее; При късото особено ако е до километър-два дивеча въобще не се разселва повлиян от лова, а от естествените си нужди и процеси. Често плътността на дивеча при късо гонене е по-висока в пъти.

- по-малкото гонени животни в района на гонката означават по-малко слука и по-малко основания за реални емоции;

- съществува повишен риск от кражба на кучето;

- консумирате месо, пълно с пикочна и млечна киселина както и токсини отделени от дългогоненото жинотно което накрая сте отстреляли, за сметка на хранителните вещества; Тия токсини затлачват вашата храносмилателна и отделителна система, натрупват се и се абсорбират от вашия организъм и водят до усещане за дисконфорт и повишени нива на неблагоприятни показатели в кръвната картина. Един от признаците е липса на трупно вкочаняване на такова месо, както е при болни и измършавяли животни.

- съществува риск кучето да стане жертва на вълци;

- кучето оставя доста непрогонен периметър от гонката;

- често кучето като изскубе близо до пусиите и прелае в техния район още в началото на гонката, води до насочване на вдигнатия от други кучета и гоначите дивеч в обратна посоко през гоначите или встрани;

- при установяване на преместване на дивеч в гонката например свине минават от един гъсталак в съседен често си нямаме куче което да насочим да подкара въпросния дивеч;

- провеждат се по-малко на брой гонки, с по- голяма дължина но и площта е по-малко от късите гонки сумарно, защото много време се отделя на чакане на гончета-мелези и кви ли не дългогонещи...

- затруднен е и моторизирания лов поради прословутото търсене и чакане на кучета, чиято ориентация от ползването на транспортни средства се атруднява;

- някои дългогонещи вместо да се върнат си отиват на стартовата площадка, обекновено сборния пункт, а ако домът им е наблизо, директно вкъщи и ако кучето веднъж идва три пъти се прибира в офиса, то ловеца се чуди да го чака ли или не;

Който иска да допълни.

Поздрави!

Колега, ако мога с твое позволение да те нарека такъв!
Ако знаех, че толкова много тачиш късо гонещите гончета, до тази година имах много за подаряване.
Кои мелези според теб гонят дълго, кръстоска - гончета с гончета на които ти викаш мелези или различни по породна група, които аз назовавам мелези,ако въобще принадлежат към някоя.
Най-голямата глупост, която съм чувал е , че лова на заек с гонче е "месарски".Не е казано,че на всяка цена трябва да убиеш заека.Слушането на гоненето ти явно не разбираш, сигурно защото си от "модерните ловци".Ами гончето ти ако гони добре заек, значи на друг лов ще е професор.Това също сигурно не можеш да разбереш.
Ако някой мелез се увлича, в повечето случаи е с други кучета но пак не иска отзоваване.
С късо гонещи кучета не можеш да ловуваш на заек,лисица и чакал.
От поста ти също разбирам, че "май ти си падаш по месарството" след като разясняваш за качествата на месото ,за многото на брой къси гонки,бързото придвижване с джиповете и "сакън да не иде на другата дружинка".
И най-сетне разбери ,че гончето е гонче за да гони всичко и по дълго(ама както трябва).
Като не искаш да чакаш куче си води мелез ама "истински"(с такъв ще има много месо),само да има прасета.
Повечето гончета, които са ни "изчезнали" са били винаги след прасе или сърна и бъди сигурен,че тях не можеш ги отзова,ако ще да си ги обучавал от пеленачета , защото сърцата им са на гончета, а не само кръстени,че са гончета.
Преди не се ходеше с джипове на лов и бъди сигурен, че емоциите преживени в лова бяха много повече, защото имаше кучета, които търсят,намират и гонят ама не 200 метра с няколко обаждания.


Колега....не се кахъри...Пири отдавна е показал какъв е(така де,той го е страх да си каже кой е)...и е трудно да му се обяснят някой неща,чете тук-там кой какво пише...и после го преразказва със свой думи! Съдба...какво да правиш...уж е против мръвкарите...пък все за 'пай" говори...все го е страх,'съседа" да не удари...
Ама то,как да ти кажа...'гладна кокошка,просо сънува" нали знаеш... :D
Човека просто се развлича във форума и си пише някакви неща...

Поздрави!!
0

#215
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
То се вижда ТИ какъв си. Написаното от теб няма нужда от коментари.

Зелен ловен традиционалист. Всезнайко вездесъщ. Слабо информиран по ловните въпроси. Сигурно на дружинката и пищят ушите от твоите РАЗБИРАНИЯ. И отдавна съжаляват че си им нарушил конфорта като са те приели за ловец. :D

Ти си единствения който СИ МИСЛИ че знае всичко за лова, преди Диана още да е спряла да ти дава млекце. :P
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#216
Потребителя е офлайн   ВЕНЧЕНЦО 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 838
  • Регистр: 09.07.08

Виж мнениетоpiri написа на 11.09.2013 - 08:22 :

То се вижда ТИ какъв си. Написаното от теб няма нужда от коментари.

Зелен ловен традиционалист. Всезнайко вездесъщ. Слабо информиран по ловните въпроси. Сигурно на дружинката и пищят ушите от твоите РАЗБИРАНИЯ. И отдавна съжаляват че си им нарушил конфорта като са те приели за ловец. :D/>

Ти си единствения който СИ МИСЛИ че знае всичко за лова, преди Диана още да е спряла да ти дава млекце. :P/>

Пирче,гледам вихриш се за гончетата,...ама да те питам научи ли дратхаара от коя породна група е?СМЕШНИК СИ И СЕ ЧУДЯ ЩО ТИ СЕ ВРЪЗВАТ КОЛЕГИТЕ..
0

#217
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоpet66666 написа на 10.09.2013 - 19:06 :

Виж мнениетоpiri написа на 10.09.2013 - 07:40 :

Мелодията съм съгласен че я има, при дългагонещо гонче, но сам казваш че резултатите са по-слабички. Имах мелез който беше професор на заек, при това един да има го вдига. Но за мен заекът е пишман лов и не представлява интерес. Ако говорим за месарство в лова, точно ловът на заек е най-вързан с месарството. Особено като се мине норма и срам.

Наистина всеки си заслужава кучето. Та малко ли мелези и бараци гонят на дълго... Основният фактор е самият ловец, ами щом ви харесва на дълга то ще ви гонят на дълго.

Ако сметнем позитиви и неготиви, то дългато гонене далеч отстъпва на късото гонене.

Ето преглед, оже да допълните:

Плюсове на дългато:

- мелодия, емоции, продължителност, ловно напрежение;

- може да ти докара дивеч от при съседите;

- сред дългогонещите и то точно гончета е разпространено лаенето по стари дири, което често е в контрапосока на гонката и пречи на гоначите и други кучета да си вършат работата. От такива кучета вредета е по-голяма отколкото ползата. Кучето трябва да лае само когато вдигне дивеча и го гони. По дири от оня ден, файда няма, освен ако някое животно не му издържат нервите и дръпне да бяга и то точно към пусиите или към някой окумуш гонач.

- в гонката остава доста спокоен дивеч, след като гончето или кучето се залепи на гърба на едно животно;

- вероятността гоненото животно да бъде отстреляно е по-голяма отколкото при една къса гонка, защото като стигне до пусиите и ги мине дълго гонещото може да върне дивеча пак в пусията (стига съседите да не са го отстреляли или пък някоя по-по-по-седваща дружинка)


Недостатъци на дългото:

- губи се време за чакане на кучета;

- че и се търсят кучета след излета;

- трудно се отзовават, защото не са обучавани по тая тема, а като станат на години обучението е почти изключително трудно;

- дългото гонене изтощава дивеча особено сърна и заек, води до заболеваемост и снижено възпроизводство, лоши трофейни качества на често гонените дълго животни;

- дългото гонене прогонва дивеча от дадена ловна територия, който просто иска да оцелее; При късото особено ако е до километър-два дивеча въобще не се разселва повлиян от лова, а от естествените си нужди и процеси. Често плътността на дивеча при късо гонене е по-висока в пъти.

- по-малкото гонени животни в района на гонката означават по-малко слука и по-малко основания за реални емоции;

- съществува повишен риск от кражба на кучето;

- консумирате месо, пълно с пикочна и млечна киселина както и токсини отделени от дългогоненото жинотно което накрая сте отстреляли, за сметка на хранителните вещества; Тия токсини затлачват вашата храносмилателна и отделителна система, натрупват се и се абсорбират от вашия организъм и водят до усещане за дисконфорт и повишени нива на неблагоприятни показатели в кръвната картина. Един от признаците е липса на трупно вкочаняване на такова месо, както е при болни и измършавяли животни.

- съществува риск кучето да стане жертва на вълци;

- кучето оставя доста непрогонен периметър от гонката;

- често кучето като изскубе близо до пусиите и прелае в техния район още в началото на гонката, води до насочване на вдигнатия от други кучета и гоначите дивеч в обратна посоко през гоначите или встрани;

- при установяване на преместване на дивеч в гонката например свине минават от един гъсталак в съседен често си нямаме куче което да насочим да подкара въпросния дивеч;

- провеждат се по-малко на брой гонки, с по- голяма дължина но и площта е по-малко от късите гонки сумарно, защото много време се отделя на чакане на гончета-мелези и кви ли не дългогонещи...

- затруднен е и моторизирания лов поради прословутото търсене и чакане на кучета, чиято ориентация от ползването на транспортни средства се атруднява;

- някои дългогонещи вместо да се върнат си отиват на стартовата площадка, обекновено сборния пункт, а ако домът им е наблизо, директно вкъщи и ако кучето веднъж идва три пъти се прибира в офиса, то ловеца се чуди да го чака ли или не;

Който иска да допълни.

Поздрави!

Колега, ако мога с твое позволение да те нарека такъв!
Ако знаех, че толкова много тачиш късо гонещите гончета, до тази година имах много за подаряване.
Кои мелези според теб гонят дълго, кръстоска - гончета с гончета на които ти викаш мелези или различни по породна група, които аз назовавам мелези,ако въобще принадлежат към някоя.
Най-голямата глупост, която съм чувал е , че лова на заек с гонче е "месарски".Не е казано,че на всяка цена трябва да убиеш заека.Слушането на гоненето ти явно не разбираш, сигурно защото си от "модерните ловци".Ами гончето ти ако гони добре заек, значи на друг лов ще е професор.Това също сигурно не можеш да разбереш.
Ако някой мелез се увлича, в повечето случаи е с други кучета но пак не иска отзоваване.
С късо гонещи кучета не можеш да ловуваш на заек,лисица и чакал.
От поста ти също разбирам, че "май ти си падаш по месарството" след като разясняваш за качествата на месото ,за многото на брой къси гонки,бързото придвижване с джиповете и "сакън да не иде на другата дружинка".
И най-сетне разбери ,че гончето е гонче за да гони всичко и по дълго(ама както трябва).
Като не искаш да чакаш куче си води мелез ама "истински"(с такъв ще има много месо),само да има прасета.
Повечето гончета, които са ни "изчезнали" са били винаги след прасе или сърна и бъди сигурен,че тях не можеш ги отзова,ако ще да си ги обучавал от пеленачета , защото сърцата им са на гончета, а не само кръстени,че са гончета.
Преди не се ходеше с джипове на лов и бъди сигурен, че емоциите преживени в лова бяха много повече, защото имаше кучета, които търсят,намират и гонят ама не 200 метра с няколко обаждания.

Тезата ми колега е че всяко куче може да се обуи да гони късо. Много гончета го правят. Основното предимство на мелезите е тяхната по-силна имунна система. Това е.

Ловът на заек и ловът с куче на хищници си приличат като сложност даже на хищници е по-сложно. И затова предпочитам лова на хищници който няма как да се нарече месарски. Имам куче което гони на късо, по сърна почти хич не тръгва, което за мен е голямо предимство а по лисица може и 2 че и 3 часа да откара. Именно така съм искал да ми работи и горе-долу съм го постигнал. Така че кучето ми е късогонещо, но с лисиците да се оправя на дълго няма проблем. Пак мога да го отзовавам и от лисица. Но в повечето случаи лисицата докато оправи и дава фира. С ТОВА ЧЕ ГОНЧЕТО ИЛИ ВЪОБЩЕ Е КУЧЕ И ГОНЧЕ ЗА ДА ГОНИ ВСИЧКО И ДЪЛГО НЕ МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ. Това показва че не си запознат че по нашите закони а и по реални показатели е ПРОТИВОПОКАЗНО И ВРЕДНО куче да гони ДЪЛГО сърна. Забранено е и от закона. Това че някои СИ БРАКОНИЕРСТВАТ по тоя начин е един от основните фактори сърната да е в трагично състояние на запаса, трофейните качества и възпроизводството и ВМЕСТО В СТРАНАТА ДА ИМАМЕ ЗАПАС ОТ 800 000 - 1 000 000 сърни с 300 000 - 400 000 сърни за подборен отстрел се дължи именно на бракониерите и на тези кученца, които са обучени или необучени както щеш ги смятай, но безспорно СА ИЗВЪН ЛОВНИТЕ СТАНДАРТИ. Куче - гонче ии не, на което не му се трепят сърни и не му се дават сърнешки чарколяци скоро скъсява гонката им и даже може напълно да изгуби интерес къв тях и си гледа свинете и хищниците (като му удариш хищник не е зле да му подхвърлиш някое лакомство, така кучето се насочва да гони ловностопански съобразно).
По месарството не си падам но иронизирам именно месарите, които са една категория хора, които в стремежа си да доият повече месо, правят така, че в повечето случаи си заминава на оня свят майката, с което впоследствие месото им го няма. Нали ме разбираш, от лакомия, съчетана с простотия да добиват повече месо всъщност доиват в пъти по-малко. Това го пише и в ловните книжки а и се вижда на практика.

Питаш и предопределяш - това не мога да разбера, онова не мога... Напротив твоята теза ми е до болка ясна, но голяма част от застъпващите подони тези всъщност не са осъзнали КАКВИ ПРОБЛЕМИ влекат върху ловното ни стопанство тия бракониерски и други отрецателни не лово съобразни практики. Та така. Ако искаш ще обсъдим тънкостите по повдигнатите от теб въпроси. Защото и аз и ти и всеки мислещ ловец независимо какви тези защитава всъщност наи искаме в тая страна ДА ИМА МНОГО ПОВЕЧЕ ДИВЕЧ ОТСЕГА, ТОЯ ДИВЕЧ ДА Е ЗДРАВ, ДА СЕ ВЪЗПРОИЗВЕЖДА И ЕЖЕГОДНО МЕСАРИТЕ ДА СИ ДОБИВАТ МЕСОТО, КОЕТО ЦЕНЯТ (на заек няма да тръгна ако ще да се прескачат), А ТРОФЕИСТИТЕ като мен да добиват трофеи и така нататък. Фотоловуващите да си правят уникални снимки на живота на дивеча и тока всички да сме ПО-УДОВЛЕТВОРЕНИ от упражняване на ловното ни хоби.

С джиповете се отнася до тези които ползват джипове за лов. При нас не се ползват, който си има джип го оставя на сборния пункт и се ходи пеша. Считам че ловът с джипове само привидно е по-ефективен от лова пеша.

Така че въпросите са доста сложни и битуващите разбирания за гончетата и ловните кучета въобще невинаги са правилните а трябва да се осмислят. Едно терорено от дългогонци животно цял ловен сезон, повечето от който в студено време дали е свиня-майка, дали е сърна-майка ще роди по-малък брой приплоди с по-малко тегло а оттам и тяхната оцеляемост ще е по-ниска. И понеже каквото правим в лова днес, и каквото не правим предопределя до голяма степен какво ще имаме като даденост след години, следва ли да се мисли по тези въпроси или не?

От антинаучната ни съсипня на ловното ни стопанство страдат и месарите и немесарите, страдат всички. Но и приноса за това дередже пак е на същите тия всички нас. Кой каквото направил, кой каквото ненаправил (например аз не съм доволен от себе си от ловностопанските си мероприятия, мога и повече да направя. Правя много но не е достатъчно.) Всеки първо трябва да се вгледа в себе си.

Другия път е да се оставим на течението, приемаме че дивеча все ще крета под някаква форма. Излизаме на лов, правим на кой каквото му скимне, наблягаме на лакърдийките, на трапезките, на пиячката и така докато може. Докато ни изнася. Впрочем от години е така, нищо добро старо не е запомнено и нищо добро нова не е въведено масово. Лошите традиции пребъдват и лошите нови практики също.

Поздрави колега! Надявам се че написаното ще ти даде една основа да се замислим а не да се правим на простаци. Разчитам на конструктивното начало което съществува във всеки човек.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#218
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоВЕНЧЕНЦО написа на 11.09.2013 - 08:40 :

Виж мнениетоpiri написа на 11.09.2013 - 08:22 :

То се вижда ТИ какъв си. Написаното от теб няма нужда от коментари.

Зелен ловен традиционалист. Всезнайко вездесъщ. Слабо информиран по ловните въпроси. Сигурно на дружинката и пищят ушите от твоите РАЗБИРАНИЯ. И отдавна съжаляват че си им нарушил конфорта като са те приели за ловец. :D/>/>

Ти си единствения който СИ МИСЛИ че знае всичко за лова, преди Диана още да е спряла да ти дава млекце. :P/>/>

Пирче,гледам вихриш се за гончетата,...ама да те питам научи ли дратхаара от коя породна група е?СМЕШНИК СИ И СЕ ЧУДЯ ЩО ТИ СЕ ВРЪЗВАТ КОЛЕГИТЕ..

Не ме интересува писах ти. А ти кога ще апочнеш да се държиш не като злобно куче като това на снимката твой образ, твой продукт и твое подобие?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#219
Потребителя е офлайн   brakoniera_pz2 

  • бракониер
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1782
  • Регистр: 25.11.08

Виж мнениетоpiri написа на 11.09.2013 - 08:22 :

То се вижда ТИ какъв си. Написаното от теб няма нужда от коментари.

Зелен ловен традиционалист. Всезнайко вездесъщ. Слабо информиран по ловните въпроси. Сигурно на дружинката и пищят ушите от твоите РАЗБИРАНИЯ. И отдавна съжаляват че си им нарушил конфорта като са те приели за ловец. :D/>

Ти си единствения който СИ МИСЛИ че знае всичко за лова, преди Диана още да е спряла да ти дава млекце. :P/>



Хубав,лош...ззелен,варен...за разлика от теб,хората ме познават лично(голяма част от този форум и не само) и не ме е срам да се покажа кой съм!...
Но така е...типично комплексирана личност,това си ти!
А това за дружинката,съм сигурен...че разказваш своя 'житейски път" ...ако вобще ходиш на лов и имаш дружинка де! :D

Не уважавам хора,които нямат лична позиция,хора които стоят в 'тъмното" на никого не известни,а компетентни по всеки един въпрос...не знам,до кога тези форуми ще позволяват анонимност,това далеч не е правилно...а дали не си някой 'подводен камък" от екипа и просто 'държиш" репутацията и провокираш интереса на хората....а? На тоз вариянт вече започвам да се замислям.... ;)
0

#220
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Тоя форум не толерира бракониерството за разлика от анонимността, но това не ти пречи на ника и на надписа бракониер под снимката ти. Също така не толерира агресията, но ти си ни взел на мушка в прекия и в косвения смисъл на думата с чифтето и с писанията си. Аргументите не са ти по същество а в сферата на личните квалификации. Много си недорасъл да ме квалифицираш. Като изядеш един чувал сол, заповядай. И наблегни на културното общуване. Трудно ще ти е отначало но ще ти хареса. След година - година и нещо.

Точно мен не можеш да ме обвиниш че нямам лична позиция. Смешно е. Това че имам познания по много въпроси а ти нямаш такива не е мой проблем. Твой е. А точно ти ако вземеш да ме уважаваш, тогава трябва сериозно да се вгледам в себе си, защото сигурно не би трябвало аз да мога да се уважавам.

Комплексарско е не това да си над уважението на цената на двулични постове и позиции и зорлем да простееш за да се харесаш на някоя формираща се ловна персона, а да си над тия неща.

И след като основание за заглавие на ника ти е нещо толкова антиловно, че няма накъде, то е ясно къде са скрити повечко комплекси. Всеки има комплекси, това е научен факт, въпроса е да не те затрупат съвсем...

И културата на общуването е едно добро начало, един ден МОЖЕ БИ ще разбереш че тоя ти ник и снимка и посвещение едва ли са най-добрата ти презентация. зАЩОТО ИМАМ ОПОНЕНТИ ВЪВ ФОРУМА - ЕДНИ са по принципните ни различия, други по същество на някой въпрос, трети във всичко, но се опитват повечето да формулират мнения, да излагат аргументи, тези,а малцина са тези които с всички сили се стремят да опростачават да квалифицират, да оценяват от пиедестала на невежеството. Форумът печели от ника ти, от снимката ти, а ти губиш...

Анонимността е избор на над 70%, да не кажа 95% от съфорумците и от това ти дивидент няма да извлечеш. Всеки има правото да е анонимен или не. По-важното в тоя форум е съдържанието, идеите които се обменят, отколкото дали някой се казва Рашков или Пешков.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (16 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни