БГ Лов Форум: Ловни трофеи - похвалете се! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (28 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловни трофеи - похвалете се! Покажете ловните си трофеи с които се гордеете!

Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоDancho_Brest написа на 26.10.2011 - 20:07 PM :

Колеги, в събота имахме чудесна слука в село Брест!Ето малко снимки, на част от тях са младите дратхаари-5,5 месечни сръбско производстово от развъдника на Radi?a Milojkovi?. Като за първа среща с диво прасе показаха завидна злоба и хъс към падналия трофей!Майстор беше Васко Николов! ЧЕСТИТО!

Браво Данчо... :thumbsup:
Големи отстъпки от Garmin за ловците в БГ ЛОВ:
- Екшън камери за лов: VIRB и VIRB Elite
- Garmin за тренировка на кучето: Garmin PRO 70 и Garmin PRO 550
- GPS навигационни системи за следене на кучета: Garmin Alpha® 100 и Garmin Astro 320

Ловни новини и статии: Начална страница на БГ ЛОВ
Решете: ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ
Kамери в реално време от ДУ "Студен Кладенец": Live cams of Studen Kladenets
Гледайте ловни филми във БГ ЛОВ TV
0

Потребителя е офлайн   kvk 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 01.03.08
Поздрав за колегата Пири :cheers2:

Прикачени файлове

0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоkvk написа на 27.10.2011 - 18:40 PM :

Тук за сравнение горе в ляво 129.47т, до него 126 т. долу ляво Флагмана 139.30т , до него не е оценяван :)

Прикачени файлове

0

Потребителя е офлайн   Dancho_Brest 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Регистр: 01.09.08

Виж мнениетоvater написа на 27.10.2011 - 07:23 AM :

Виж мнениетоDancho_Brest написа на 26.10.2011 - 20:07 PM :

Колеги, в събота имахме чудесна слука в село Брест!Ето малко снимки, на част от тях са младите дратхаари-5,5 месечни сръбско производстово от развъдника на Radi?a Milojkovi?. Като за първа среща с диво прасе показаха завидна злоба и хъс към падналия трофей!Майстор беше Васко Николов! ЧЕСТИТО!

Браво Данчо... :thumbsup:

Бладодаря Васе наслука и на теб .
0

Потребителя е офлайн   sea turtle 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 05.09.10

Много хубав трофей колега, особенно поставен на такава дърворезба. Евала на майстора (и на прасето и на поставката). Наслука, и още много такива да сложиш на стената.
0

Потребителят е онлайн   xari2 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 19.01.11

Виж мнениетоkvk написа на 27.10.2011 - 18:49 PM :

Тук за сравнение горе в ляво 129.47т, до него 126 т. долу ляво Флагмана 139.30т , до него не е оценяван :)

Браво колега чудни трофеи
0

Потребителя е офлайн   piri 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 15.02.11
:cheers: :cheers: Колега kvk мога само още веднъж да те поздравя. Смело мога да заявя че по трофейна колекция биеш немалко цели ловни сдружения в страната. Жив и здрав и наслука!
Адреналинът е източник на реакция тип "бий се или бягай", механизъм за оцеляване, който ви принуждава да отстоявате позициите си или да побегнете, когато сте изправени пред заплаха. Този механизъм измества рационалното мислене в полза на по-бързата реакция. Това е чудесно, когато ви преследва мечка, но не е толкова добре, когато ползвате адреналин, който замъглава съзнанието ви във форумна дискусия, в която Пиру не е злобен, не адренализиран, а аргументиран, а отсреща някои опоненти наблагат на гола злобица.

Иво Михайлов е игнориран от мен, считано от 23.04.2015 г., така че ако продължава да ме обижда след всеки мой пост, този факт да се знае от потребитилите на БГ Лов. Моля модовете да вземат отношение по нарушенията на форумната етика от Иво Михайлов. Благодаря.
0

Потребителя е офлайн   tachoo 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 24.10.11

Перфектен трофей и поставка БРАВО Колега НАСЛУКА и занапред,
0

Потребителя е офлайн   Николай Арнаудов 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 21.01.11
Прикачен файл  P1030541.JPG (1.86MB)
Брой сваляния: 276,Прикачен файл  P1030543.JPG (1.86MB)
Брой сваляния: 267,Прикачен файл  P1030550.JPG (1.93MB)
Брой сваляния: 87,,
0

Потребителя е офлайн   sea turtle 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 05.09.10

Виж мнениетоНиколай Арнаудов написа на 31.10.2011 - 22:37 PM :

Хубави рога колета, ама и джипа отзаде е страшен. Перфектен за лов. :D
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоpiri написа на 31.10.2011 - 11:28 AM :

:cheers: :cheers: Колега kvk мога само още веднъж да те поздравя. Смело мога да заявя че по трофейна колекция биеш немалко цели ловни сдружения в страната. Жив и здрав и наслука!

:cheers: Този също не съм го оценявал.

Прикачени файлове

0

Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 03.11.10
Колега kvk,

Винаги съм казвал,че прекрасната поставка от дърворезба,която е "претруфена", засенчва красотите на трофея. Особено на глигите. На сърна,елен,дива коза и други подобни не се отразява, но на диво прасе влияе много.Не му позволява да изпъкне достатъчно с неговите си прелести. Нагледен пример е последната снимка.

Мое мнение.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
Поставката е добра, но е малко по-натруфена. Затова е добре така да се направи че да се подчертава че зъбите са основният елемент а другото е все едно рамка на картина. Много резбари гледат да се докажат и така зъбите остават в сянка. Даже отличен трофей може да бъде засенчен. Според мен е добре резбата да се направи на по-малка площ но с елементи на ювелирност в нея. Понякога сам резбовам и съм си направил мои проекти на поставки, каквито няма никъде по света :D . Даже и на най-мижавия трофей може да се направи фон, който да го подчертае. Но тази поставка сама по себе си е твърде хубава. Имам една идея да подчертаеш зъбите. Например можеш отзад надолу да пуснеш едно снопче козина от глиган и то да виси на рибарска корда, а ако не си удовлетворен от резултата от двете страни ако не се постигне ефекта можеш да пуснеш пак на корда по-дребни зъби, например от двугодишно глиганче. Става и според разположението до съседни трофеи - приближаване, раздалечаване, ромбоидно разпределение и много други. Успех. ДА ПРЕВЪРНЕМ НЕДОСТАТЪЦИТЕ В ПРЕДОМСТВА.
Адреналинът е източник на реакция тип "бий се или бягай", механизъм за оцеляване, който ви принуждава да отстоявате позициите си или да побегнете, когато сте изправени пред заплаха. Този механизъм измества рационалното мислене в полза на по-бързата реакция. Това е чудесно, когато ви преследва мечка, но не е толкова добре, когато ползвате адреналин, който замъглава съзнанието ви във форумна дискусия, в която Пиру не е злобен, не адренализиран, а аргументиран, а отсреща някои опоненти наблагат на гола злобица.

Иво Михайлов е игнориран от мен, считано от 23.04.2015 г., така че ако продължава да ме обижда след всеки мой пост, този факт да се знае от потребитилите на БГ Лов. Моля модовете да вземат отношение по нарушенията на форумната етика от Иво Михайлов. Благодаря.
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
Бе поставката си е поставка, тази последната е типича Велинградска школа. По-скоро зъбите и малеят :lol:....... ейиии пендар на намерите на улицата кусур ша му откриете :D :cheers:
0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
Колега зъбите са си добри според мен. Все пак поставката е като за тях. :D

0

Потребителя е офлайн   nikitanev 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 21.01.11
Ето слуката от миналата седмица,здравият е 24,2см. а счупения 18см. това ми е втората слука за сезона.Успех на всички колеги от с.Бродилово.

Прикачени файлове

0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
това че е счупен не е толкова фатално. Само минус 4 точки ще ти е. Но нещо ми изглеждат странно тия 24 см. Това са зъби от сравнително млад глиган до 4 години, което се показва от изтъняването на зъбите към върха и по това че най-широки са долу на края. Би могло да са толкова дълги ако е много едро за възрастта си това животно, поне над 220 кила. Би ли качил снимка на глигана.

0

Потребителят е онлайн   ivayloanadoliev 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Регистр: 17.04.11
това животно има 139.40 точки троифеи,има ли от каде да видя актуална информация за оценка на други трофеи

Прикачени файлове

0

Потребителят е онлайн   ivayloanadoliev 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Регистр: 17.04.11
интересува ме класирането по точки например от някои каталог,но не мога да намеря информация никаде,ако може някой да ме ориентира каде да тарся,ще сам му много благодарен
0

• Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
колега, актуална информация - това е цялата събрана до момента информация за десетки хиляди ловни трофеи - такава има в каталозите от трофейните изложби - регионални, национални и международни. Ако наистина е 139 точки това е капитален трофей, тк е над 135 точки. Поздравления. Кога е добит трофея и къде? Това е доста едър глиган ( :D къса база), абсолютен дивак.

0

Сподели темата:

• (28 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема